×
Your cart is empty.
×
Your cart is empty.
Jak pozbyć się trądziku na czole?
4 kwietnia 2020 drduda

Jak pozbyć się trądziku na czole?

Posted in Bez kategorii, Pielęgnacja, Pielęgnacja

Jak pozbyć się trądziku na czole?

Trądzik bardzo często pojawia się na czole. Szczególnie podatne na powstawanie wyprysków są linia włosów oraz skronie. Wypryski możesz spróbować zasłonić grzywką, jednak to tylko doraźne rozwiązanie. Najlepiej wyeliminować przyczyny problemu. Czy wiesz, jak szybko pozbyć się trądziku na czole? Dajemy kilka cennych porad i doradzamy sprawdzone kosmetyki uzdrowiskowe.

Poszukiwanie sposobów na to, jak pozbyć się trądziku na czole, warto rozpocząć od znalezienia źródła problemu. Niedoskonałości występują na skórze, która wydziela zbyt dużo łoju przez co powstają w niej stany zapalne. Za taką kondycję cery odpowiedzialne mogą być hormony, zła dieta, niektóre leki, a nawet pot. Co ważne, powstawanie czerwonych plam, grudek, wyprysków i blizn jest ze sobą ściśle powiązane. Dlatego trzeba znormalizować skórę tak, aby pozbyć się wszystkich objawów trądziku jednocześnie. Radzimy, jak zrobić to w dwóch krokach.

Oczyszczanie skóry beztłuszczowym żelem

Prawidłowe oczyszczanie będzie pierwszym krokiem do tego, by zwalczyć trądzik na czole. Jak się pozbyć nadmiaru sebum? Zrezygnuj z perfumowanych mydeł i wody. Zamień je na specjalistyczne preparaty. Świetnie w roli kosmetyku oczyszczającego sprawdzi się uzdrowiskowy żel Acne Mineral. W jego składzie znajduje się woda siarczkowa oraz sól jodkowo-wapniowo-magnezowa. To one są odpowiedzialne za złuszczanie martwych komórek naskórka i odbudowę nowych struktur. Co więcej, mają również działanie łagodzące oraz przywracają równowagę w wydzielaniu łoju. Dodatkową zaletą żelu Acne Mineral jest efekt chłodzący. Receptura preparatu obejmuje mentol, który pozostawia na skórze przyjemne uczucie świeżości.

Jak pozbyć się trądziku na czole? – Krok drugi – dobry krem na wypryski

Po oczyszczeniu cery przychodzi pora na krem, który wspomoże działanie żelu. Również tutaj polecamy skorzystanie z kosmetyków uzdrowiskowych Dr Duda. Krem Acne – Mineral najlepiej nakładać na czoło rano i wieczorem. Kosmetyk ma przyjemną konsystencję, która dobrze się wchłania oraz praktyczny dozownik z pompką i specjalną technologia opakowania Ecosolution. W jego składzie znajdują się: buska woda siarczkowa, sól jodkowo-bromkowo-wapniowo-magnezowa oraz liczne olejki, m.in. z baobabu, słodkich migdałów i zielonej herbaty. To kosmetyk, który jest najlepszą odpowiedzią na to, jak pozbyć się trądziku na czole i nie tylko… Warto zaznaczyć, że kolejną ogromną zaletą preparatu jest to, że nie tylko przeciwdziała zaczerwienieniom i ogranicza wydzielanie sebum, ale także zmniejsza widoczność blizn potrądzikowych.

Jak pozbyć się trądziku na czole?
Facebook