parallax background

Pielęgnacyjne właściwości
kosmetyków „Dr Duda”


Kosmetyki Dr Duda to pełen zestaw produktów do pielęgnacji całego ciała, włosów i twarzy. To przede wszystkim oryginalne, autorskie receptury stworzone przez dr n. farm Romana Dudę, uznanego farmaceutę i eksperta światowej klasy.


KOSMETYKI UZDROWISKOWE SIARCZKOWE (Dr Duda) wykorzystują działanie siarczków oraz mikro-i makroelementów na powierzchnię skóry, dzięki czemu: • zmiękczają i delikatnie złuszczają naskórek, co sprawia, że skóra staje się miękka w dotyku i sprężysta, • wykazują właściwości pielęgnacyjne i regeneracyjne, dlatego bardzo dobrze sprawdzają się w pielęgnacji skóry suchej lub zrogowaciałej oraz nadmiernie złuszczającej się, • działają jak naturalny peeling już od momentu kontaktu skóry z wodą siarczkową zawartą w kosmetykach siarczkowych, ponieważ następuje łagodne złuszczanie naskórka, a następnie stymulacja procesów jej odnowy, dzięki czemu skórę nawilżają, odżywiają i ujędrniają, • kosmetyki siarczkowe i borowinowo – solankowe podczas masażu i automasażu pobudzają mikrokrążenie, powodują lepsze ukrwienie oraz stymulują metabolizm skóry.

Kosmetyki uzdrowiskowe marki „Dr Duda” zawsze tworzone były i są przy udziale dermatologów, kosmetologów oraz farmaceutów i w wielu przypadkach rozwiązują trudne problemy pielęgnacyjne skóry.

Regularne stosowanie kosmetyków i kremów na bazie wody siarczkowej:
• redukuje zmarszczki oraz zapobiega powstawaniu nowych,
• poprawia ogólną kondycję skóry i zwiększa jej elastyczność,
• rozjaśnia cerę, zmniejsza przebarwienia, wybiela plamy i piegi,
• zmniejsza pory i redukuje blizny potrądzikowe.

Wypróbuj kosmetyki Dr Duda i ciesz się młodością na dłużej…


Odkryj kosmetyki na bazie Wody Siarczkowej marki „Dr Duda”

Unikalne właściwości lecznicze i pielęgnacyjne wody siarczkowej pochodzącej ze źródeł znajdujących się w okolicach Buska-Zdroju znane są od wieków.


Od blisko 200 lat kuracjusze z całej Polski i z zagranicy przyjeżdżają w te rejony w celach leczniczych oraz po to, by zrelaksować się i zadbać o kondycję swojego ciała. Woda siarczkowa to prawdziwy cud natury – posiada bardzo silne właściwości regeneracyjne oraz pielęgnacyjne, ale przede wszystkim stymulujące procesy antyoksydacyjne w skórze, powstrzymując tym samym proces starzenia się skóry. Woda siarczkowa ze źródła „Zuzanna” Las Winiarski z okolic Buska-Zdroju to prawdziwe źródło młodości i zdrowia, a teraz – dzięki naszym kosmetykom ze składnikami pochodzenia naturalnego marki Dr Duda – możesz cieszyć się jej wyjątkowymi właściwościami pielęgnacyjnymi każdego dnia.

W naszej ofercie kosmetyków siarczkowych znajduje się szeroka gama produktów na bazie autorskich receptur:
• kremy na bazie składników pochodzenia naturalnego
• żele do kąpieli, mydła
• odżywki do skóry głowy
• odżywki do pielęgnacji włosów
• maski do pielęgnacji i masażu ciała
• szampony z biosiarką
• kremożele do całego ciała i twarzy
Wybierz kosmetyki na bazie wody mineralnej siarczkowo-siarkowodorowej oraz na bazie odwaru wodnego z borowiny marki „Dr Duda” i ciesz się zdrową i odmłodzoną skórą każdego dnia.


W czym tkwi sekret Kosmetyków Siarczkowych „Dr Duda”?


Źródło „Zuzanna” Las Winiarski z okolic Buska-Zdroju to woda wysoko zmineralizowane o wysokiej zawartości siarkowodoru (45 mg/l) oraz jonów wodorosiarczkowych (2,2 mg/l), a także bogate w kationy potasu, sodu, magnezu i wapnia oraz w aniony siarczanów, bromu i chloru. Taki skład wody wpływa pozytywnie na procesy regeneracyjne organizmu, natomiast kąpiele w wodzie siarczkowej działają przeciwzapalnie, poprawiając między innymi ruchomość stawów, zmniejszając obrzęki i bóle reumatyczne.

Prawdziwy sekret wód wodorosiarczkowych tkwi jednak w ich zdolności do stymulowania produkcji glutationu przez organizm.


Dzięki wodzie siarczkowej zastosowanej w kosmetykach powstaje w skórze białko glutation, który redukuje zmarszczki, poprawia teksturę skóry, zwiększa jej elastyczność, napina ja, zmniejsza rozszerzone pory, likwiduje przebarwienia, redukuje pracę gruczołów łojowych.Glutation będąc w skórze rozjaśnia i wybiela plamy pigmentacyjne, piegi, rozjaśnia blizny potrądzikowe, przywraca skórze naturalny różowy odcień charakterystyczny dla młodej jędrnej skóry.
Glutation to białko zbudowane z kwasu glutaminowego, glicyny oraz cysteiny i pełni trzy kluczowe funkcje w organizmie:
• usuwa toksyny i metale ciężkie z organizmu,
• wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu immunologicznego,
• działa przeciwutleniająco i opóźnia proces starzenia się komórek.
Kremy i kosmetyki na bazie wody siarczkowej (Dr Duda) stymulują wzrost glutationu, a tym samym opóźniają starzenie się skóry i zwiększają jej zdolności regeneracyjne.