Kosmetyki na trądzik, do cery trądzikowej

Wykwity skórne, trądzik, nadmierne przetłuszczenie skóry, to problemy, z którym boryka się bardzo wiele osób. Jednocześnie są to problemy, które wzajemnie się pogłębiają, działając na zasadzie sprzężenia zwrotnego. Jeden powoduje powstanie drugiego i odwrotnie. Właśnie dlatego tak istotne jest działanie kompleksowe – tylko w ten sposób możliwe jest osiągnięcie trwałych efektów pielęgnacyjnych.

Cera trądzikowa – jak o nią dbać?

Pielęgnacja cery trądzikowej powinna uwzględniać oczyszczanie skóry, jej nawilżanie i zapewnienie ochrony przed działaniem bakterii oraz czynników zewnętrznych. Istotne jest także wyciszanie stanów zapalnych i normalizacja nadreaktywnej, skłonnej do podrażnień skóry. W przebiegu trądziku problemem mogą być także przebarwienia – warto więc stosować preparaty o lekkim działaniu rozjaśniającym.

Skóra trądzikowa przejawia skłonność do produkcji nadmiernej ilości sebum – jest tłusta, a mimo to często również sucha. Jest podatna na powstawanie stanów zapalnych pod wpływem bakterii, dużej ilości zrogowaciałego naskórka, a także nieprawidłowo funkcjonującego płaszcza hydrolipidowego skóry.

Kosmetyki do cery trądzikowej – jakie wybierać?

Wybierając kosmetyk na trądzik, należy zadbać o to, by działały kompleksowo, obejmując wszystkie najważniejsze aspekty w walce z tym problemem:

 • dezynfekcję i głębokie oczyszczanie skóry, usuwanie martwych komórek naskórka,
 • redukcję nadreaktywności, ograniczenie keratynizacji (rogowacenia), regulację pracy gruczołów łojowych, normalizację mikrobiomu,
 • odżywienie, nawilżenie, pobudzenie regeneracji,
 • wygładzenie, rozjaśnienie i usunięcie niedoskonałości.

Uzdrowiskowe kosmetyki na trądzik 

Kosmetyki uzdrowiskowe na bazie mineralnej wody siarczkowo-siarkowodorowej słonej, a także borowiny i solanek zawierają ogromne stężenie dobroczynnych dla skóry pierwiastków. Woda siarkowa pozyskiwana jest ze źródła „Zuzanna” niedaleko Buska-Zdroju – terenu ze statusem uzdrowiska, czyli miejsca bogatego w naturalne złoża surowców leczniczych.

Zarówno woda siarczkowa, jak i borowina i solanki uzdrowiskowe są bogate w bardzo istotne dla pielęgnacji skóry trądzikowej mikro- i makroelementy, w tym:

 • miedź – która redukuje przebarwienia i pobudza regenerację skóry,
 • magnez – który wyraźnie wygładza,
 • cynk – redukujący stany zapalne i normalizujący pracę gruczołów łojowych (ogranicza wydzielanie sebum),
 • wapń – który łagodzi podrażnienia i poprawia nawilżenie,
 • jod – który wzmacnia i zapobiega przesuszaniu,
 • potas – którego niedobór pogłębia problemy skórne o charakterze trądzikowym,
 • brom – oczyszcza, wygładza i chroni przed wolnymi rodnikami,
 • kwas metakrzemowy – umożliwia przenikanie tlenu do głębszych warstw skóry, regeneruje i stymuluje gospodarkę wodną skóry.

Kosmetyki przeciwtrądzikowe z wodą siarczkową

Bogactwo pierwiastków wody siarczkowej sprawia, że jest ona doskonałą podstawą kosmetyków do terapii przeciwtrądzikowej. Woda ta zawiera także duże stężenie glutationu – peptydu łagodzącego stres oksydacyjny, niezbędnego do zdrowego funkcjonowania niemal każdej komórki w organizmie. Dzięki temu uzdrowiskowe kosmetyki na trądzik wyjątkowo skutecznie neutralizują wolne rodniki, a przez to zmniejszają podatność skóry na powstawanie stanów zapalnych.

Lecznicza woda siarczkowa działa kompleksowo: oczyszcza, nawilża, reguluje wydzielanie sebum i ogranicza namnażanie bakterii, odżywia i pobudza regenerację. Warto wiedzieć, że siarka odgrywa te z istotną rolę w normalizacji rogowacenie skóry. Kosmetyki na trądzik dr Duda oprócz wody siarczkowej, zawierają także naturalne olejki i precyzyjnie dobrane składniki zwiększające skuteczność domowej kuracji.

Kosmetyki do cery trądzikowej dr Duda

Opracowana przez naszych specjalistów linia uzdrowiskowych kosmetyków na trądzik to preparaty o wielokierunkowym działaniu:

 • Kremy: na przykład krem Acne–Mineral dr Duda na bazie buskiej wody siarczkowej, wzbogacony aż z sześcioma olejkami (olejem Moringa, lawendowym, z wiesiołka, z migdałów, drzewa herbacianego i nasion baobabu). Kompleksowe działanie zapewnia dodatek soli jodkowo-bromowo-wapniowo-magnezowej.
 • Mydła: takiej jak buskie mydło siarczkowe z 85% wody siarczkowej, czy naturalne mydło rokitnikowe z kwasem palmitynowym odpowiedzialnym za regenerację naskórka.
 • Żele do mycia twarzy i ciała: np. żel siarczkowy do mycia całego ciała z dodatkiem glicerolu (który długotrwale nawilża), bocheńskiej soli leczniczej, oraz olejku sosnowego o silnych właściwościach przeciwbakteryjnych.