×
Your cart is empty.
×
Your cart is empty.
Co na trądzik młodzieńczy?
3 kwietnia 2020 drduda

Co na trądzik młodzieńczy?

Posted in Bez kategorii, Pielęgnacja, Pielęgnacja

Co na trądzik młodzieńczy?

Trądzik młodzieńczy dotyka prawie 95% nastolatków. Nie u wszystkich jednak przebiega w tym samym nasileniu. Stany zapalne, grudki i czyraki są dla młodych ludzi powodem do wstydu. Nic dziwnego więc, że oni oraz ich opiekunowie stale szukają środków, które pomogą walczyć z tym kłopotem. Co jest dobre na trądzik młodzieńczy?

Co to jest trądzik młodzieńczy? To problemy skórne pojawiające się w okresie pokwitania. Są one związane z burza hormonalną, która toczy się w dorastającym organizmie. Wypryski pojawiają się zarówno u chłopców, jak i u dziewcząt. Występują nie tylko na twarzy, ale nawet na czole, plecach i dekolcie.

Co stosować na trądzik młodzieńczy?

Trądzik młodzieńczy to dolegliwość, którą warto skonsultować z dermatologiem. Lekarz oceni nasilenie problemu i w miarę konieczności zaleci odpowiednią terapię. Przy problemach skórnych bardzo ważna jest prawidłowa pielęgnacja. Co jest dobre na trądzik młodzieńczy? Odpowiednie mycie twarzy. Podstawą przeciwdziałania wypryskom jest rezygnacja z wody i mydła na rzecz żelu do twarzy. Dobrze tutaj sprawdzą się kosmetyki uzdrowiskowe z wodą siarczkową. Polecamy zwłaszcza chłodzący żel Acne – Mineral Dr Duda. Kolejnym krokiem do zdrowej cery jest dobry krem przeciw wypryskom. Tu sprawdzi się Krem Acne – Mineral do skóry trądzikowej, który delikatnie pielęgnuje naskórek, wspomaga oczyszczanie porów i pobudza regenerację. W jego składzie, oprócz wody siarczkowej, można znaleźć sól jodkowo-wapniowo-magnezową oraz liczne olejki roślinne.

Co na trądzik młodzieńczy? – domowe sposoby

Podstawą walki z trądzikiem jest higiena. Stan zapalny skóry spowodowany jest przez bakterie. Dlatego ważne jest regularne pranie ubrań, pościeli i ręczników oraz oduczenie się drapania zmian i ciągłego dotykania dłońmi twarzy. Co pomaga na trądzik młodzieńczy spośród produktów, które masz w domu? Cenne w walce z trądzikiem staną się z pewnością napary ziołowe. Odwar z rumianku, nagietka lipy lub żywokostu powinien złagodzić podrażnienia. Dobrym pomysłem będzie także pielęgnacja skóry naturalnym sokiem z aloesu, sokiem z ogórka albo nałożenie na twarz maseczki z płatków owsianych.

co na trądzik młodzieńczy?
Facebook