×
Your cart is empty.
×
Your cart is empty.
Potliwość dłoni
30 stycznia 2020 drduda

Potliwość dłoni

Posted in Bez kategorii, Pielęgnacja, Pielęgnacja

Potliwość dłoni

Nikt nie lubi się witać z osobami, które mają wilgotne ręce. Niestety, potliwość dłoni to przypadłość, na którą nie ma się wpływu. Na szczęście można ją ograniczyć. Jakie przyczyny ma pocenie rąk? Jakie naturalne metody pomogą je ograniczyć?

Z czego wynika nadmierna potliwość dłoni?

Wilgotne dłonie to jeden z objawów stresu. Zdarza się, że pot pojawia się także w wyniku przegrzania, wahań hormonów, infekcji, otyłości, menopauzy, a nawet cukrzycy – występuje w epizodach hipoglikemii. Bardzo często nadmierna potliwość dłoni jest związana z poceniem się całego ciała. Są różne metody radzenia sobie z tym problemem. Jeśli nadmierna potliwość rąk występuje w stanach zwiększonego napięcia nerwowego, można spróbować zmniejszyć ją przy użyciu ziołowych leków uspokajających. Niektórzy decydują się na stosowanie antyperspirantów, które są skuteczne, jednak zaburzają pracę gruczołów skóry. Nadmierne pocenie rąk można ograniczyć również za pomocą zabiegów w gabinetach kosmetycznych lub fizjoterapeutycznych – stosuje się na nie jonoforezę, a nawet botoks.

Naturalne sposoby na potliwość dłoni

Zanim nie wybierzesz się do gabinetu kosmetycznego, wypróbuj naturalne metody, które ograniczają potliwość dłoni. Jedną z nich są kosmetyki uzdrowiskowe z solankami i wodami mineralnymi. Żele do kąpieli z serii Dr Duda zawierają wody siarczkowe oraz sól jodkowo-bromkowo-wapniowo-magnezową. Są doskonałe do stosowania w przypadku nadpotliwości dłoni. Kosmetyk można stosować do pielęgnacji całego ciała lub do fasonów, czyli moczenia dłoni lub stóp w leczniczej kąpieli. Jak przeprowadzić zabieg na nadmierne pocenie rąk? Do miski należy nalać wody o temperaturze 36°C – 38°C i dolać do niej dwie nakrętki żelu. Dłonie powinny być trzymane w takim roztworze przez około 15 minut. Wspomagająco w kuracjach ograniczających nadmierne pocenie dłoni, warto stosować również żele i kremy z solankami. Terapia nie przyniesie natychmiastowych rezultatów. Przy dłuższym stosowaniu jednak powinna przywrócić skórze równowagę i zdecydowanie zmniejszyć potliwość dłoni.

Potliwość dłoni
Facebook