×
Your cart is empty.
×
Your cart is empty.
Peeling do ciała
22 lipca 2019 drduda

Peeling do ciała

Posted in Bez kategorii, Pielęgnacja, Pielęgnacja

Peeling do ciała

Naskórek, pokrywający nasze ciało, nieustannie ulega obumarciu i wymaga złuszczenia. W drobnym stopniu dzieje się to samoistnie podczas codziennej higieny. Odnowę naskórka można jednak przyspieszyć, poprzez jego aktywne złuszczanie. To powoduje, że skóra odzyskuje świeżość, jędrność i elastyczność. Odsłania się nowy naskórek, a skóra wygląd na bardziej wypoczętą i zdrową. Latem, po opalaniu, usuwanie starego naskórka powoduje, że koloryt staje się bardziej intensywny i wyrazisty. Jednym ze skuteczniejszych sposobów aktywnego złuszczania jest peeling kosmetyczny.

Peeling do ciała

Pielęgnacja ciała za pomocą peelingu to nie tylko sposób na poprawienie kondycji skóry, ale również doskonała forma relaksu i odpoczynku dla zmęczonej skóry. Intensywnie prowadzony zabieg, nawet w domowym zaciszu, to doznanie bardzo przyjemne i kojące, a po jego zakończeniu, efekt jest bardzo pozytywny i przyjemny. Skóra nabiera delikatności, łagodności i lekkości. Staje się gładka, aksamitna i przyjemna w dotyku.

Dla zróżnicowania pielęgnacji dostępne na rynku są różnorodne rodzaje peelingów. Są tu drobnoziarniste i gruboziarniste, z dodatkami witamin lub susbstancji nawilżających.

Każdy taki peeling to świetny masaż, który pobudza i odżywia skórę. Wpływa pozytywnie na mikrokrążenie. Szybciej płynąca krew, znacznie skuteczniej odprowadza produkty przemiany materii i sprawniej dostarcza produkty odżywcze do skóry i naskórka.

Masaż przyspiesza również aktywizację włókien kolagenowych, pobudza skórę, nadaje jej większą elastyczność, jędrność i poprawia gładkość. Dzięki temu redukowane są bruzdy i objawy cellulitu.

Peeling, któremu towarzyszy masaż, jest niemalże jak zabieg w gabinecie kosmetycznym. Daje wrażenie odnowienia, odświeżenia i relaksu. Skóra wygląda młodziej i zdrowiej. Sprawia wrażenie wypoczętej i odżywionej.

Nie bez znaczenia dla uzyskanego efektu jest też odpowiedni dobór kosmetyków. To, jaki peeling będzie wspierał zabiegi ma wpływ na to, jak będzie się czuła skóra, po ich zakończeniu.

Rodzaje peelingów

Obecnie na rynku dostępne są różne rodzaje peelingów. Część z nich jest pochodzenia naturalnego, a inne nie. Część z nich to peelingi wzbogacone w dodatkowe substancje odżywcze, jak na przykład witaminy czy środki łagodzące, inne służą jedynie usunięciu naskórka.

Peelingi dzielą się również z uwagi na grubość ziaren, które służą do zdzierania naskórka. Są więc peelingi gruboziarniste, które intensywniej usuwają naskórek i bardziej pobudzają krążenie krwi poprzez bardziej odczuwalny masaż. Są też peelingi drobnoziarniste, które delikatnie masują, łagodnie usuwają naskórek i lekko pobudzają do wzmożonej pracy naczynia położone tuż pod skórą.

Dobór odpowiedniego peelingu powinien być podyktowany przede wszystkim potrzebami skóry, która wymaga pielęgnacji. Na uwagę zasługują jednak szczególnie te, które są pochodzenia naturalnego. Jednym z nich jest peeling borowinowy do ciała Dr Duda.

Peeling do ciała borowinowy

Peeling borowinowy oferowany przez markę Dr Duda to kosmetyk pochodzenia naturalnego, w którego składzie znajdują się zmielone łupiny z oliwek. To właśnie one pozwalają na ścieranie i usuwanie obumarłego naskórka. Dodatkowo nadają one skórze lekko kwaśny fizjologiczny odczyn, który działa odżywczo i jest bardzo korzystny.

Skutecznie usuwa martwy naskórek, co powoduje, że substancje dodatkowe, odżywcze mogą głębiej wnikać w skórę i dokładniej ją regenerować.

Peeling borowinowy Dr Duda znacząco pobudza metabolizm skóry i procesy energetyczne. W ten sposób skóra zyskuje jędrność, gładkość i elastyczność. Staje się bardzo przyjemna w dotyku i bardzo gładka.

peeling-do-ciała

Dodatkowe składniki pochodzenia naturalnego sprawiają, że skóra jest głęboko nawilżona i odżywiona, a to powoduje, że wygląda zdrowo i świeżo.

Dostępny u nas peeling borowinowy może być stosowany jako wsparcie w pielęgnacji skóry dotkniętej cellulitem. Jest przeznaczony szczególnie dla skóry zanieczyszczonej i suchej, która wymaga gruntownego usunięcia martwego naskórka. Sprawdzi się również do pielęgnacji skóry o zmniejszonej jędrności i elastyczności.

Jest bardzo delikatny, a jego konsystencja powoduje, że może być stosowany nie tylko na skórę ciała, ale również twarzy. Oczyści, odświeży i poprawi koloryt. Dodatkowo pomoże usunąć zanieczyszczenia i pozwoli uzyskać wrażenie zdrowej i wypoczętej skóry.

Peeling należy nakładać w sposób delikatny, wykonując przy tym masaż poprzez okrężne ruchy rąk. Taki sposób nakładania sprawi, że nie tylko uda się usunąć obumarły naskórek, ale również zostanie pobudzone krążenie krwi. Taki masaż zapewni uczucie relaksu i ukojenia.

Facebook