×
Your cart is empty.
×
Your cart is empty.
Minimalizm recepturowy podstawą maksymalnej skuteczności pielęgnacyjnej skóry.
25 lipca 2018 drduda

Minimalizm recepturowy podstawą maksymalnej skuteczności pielęgnacyjnej skóry.

Posted in Pielęgnacja

Minimalizm recepturowy

Mniej składników w recepturze produktów to minimalizm recepturowy polegający na zmniejszeniu składu INCI zastosowanych w produkcie kosmetycznym do 10 składników lub mniej, przy maksymalnej pielęgnacji skóry.

Współczesne zanieczyszczenia środowiska przyczyniają się do zanieczyszczeń skóry, a nadmiar składników chemicznych w recepturze kosmetycznej może zwiększyć skłonność do reakcji alergicznych.

Coraz więcej konsumentów poszukuje minimalistycznych i wydajnych, a zarazem efektywniejszych produktów kosmetycznych – pielęgnacyjnych

To właśnie kosmetyki naszej marki „Dr Duda” od samego ich wprowadzania na rynek kosmetyczny charakteryzuje się minimalizmem recepturowym, dzięki któremu stanowią bardzo prostą metodę pielęgnacji skóry bez jej nadmiernego przeciążenia.

Marska kosmetyczna „Dr Duda” dzięki minimalizmowi recepturowemu pogłębiła nasz kontakt z konsumentami i zbudowała zaufanie i zaangażowanie w naszą markę.

Ten coraz bardziej rozwijający się ruch na rzecz minimalizmu recepturowego w produktach kosmetycznych, które są bezpieczniejsze dla nasze skóry i środowiska od samego początku istnienia naszej firmy towarzyszy produkcji kosmetyków marki Dr Duda.

Moją dewizą w opracowaniu receptur produktów kosmetycznych była i nadal jest dewiza mojego profesora, wykładowcy farmacji stosowanej Feliksa Modrzejewskiego, o następującej treści: „ nie ilość składników w recepturze leku czy kosmetyku, a ich właściwości dobór w odpowiednich ilościach”.

dr Roman Duda

Dlatego też nasze produkty i marka są nie do podrobienia, a nasi konsumenci wracają po nasze produkty już po pierwszym dniu stosowania.

Minimalizm recepturowy sprawia również, że nasze kosmetyki łączą pokolenia gdyż są bezpieczne i uniwersalne. Dzięki temu naszą markę stosują już nawet 3 pokolenia w rodzinie

DrDuda-FBpost-20180808-800x800px-B-v2
DrDuda-FBpost-20180808-800x800px-A-v1
Facebook