×
Your cart is empty.
×
Your cart is empty.
Potliwość stóp – przyczyny, profilaktyka, przeciwdziałanie
30 stycznia 2020 drduda

Potliwość stóp – przyczyny, profilaktyka, przeciwdziałanie

Posted in Bez kategorii, Pielęgnacja, Pielęgnacja

Potliwość stóp – przyczyny, profilaktyka, przeciwdziałanie

Nadmierna potliwość stóp to przypadłość, która rodzi wiele problemów. U osób, których dotyka często pojawia się wstyd, by zdjąć buty w gościach. Problem jest jeszcze poważniejszy, jeśli nadpotliwości stóp towarzyszy przykry zapach. Czy jest to przypadłość, z którą można sobie poradzić?

Jakie są przyczyny potliwości stóp?

Nadmierne pocenie się nóg dotyczy aż kilku procent społeczeństwa. Dla niektórych jest ono na tyle dotkliwe, że podejmują się terapii u dermatologów oraz w gabinetach kosmetycznych. Najczęstszymi przyczynami nadpotliwości stóp są: stres, nerwice, niezdrowy styl życia, przegrzewanie oraz schorzenia. Przypadłość ta może mieć też podłoże hormonalne albo genetyczne. Na przykry zapach stóp wpływa nasza dieta oraz rodzaj noszonego obuwia – potliwości nóg sprzyja noszenie butów z materiałów sztucznych, a zwłaszcza gumy i skaju. Osoby, których problemem jest nadmierna potliwość stóp, powinny nosić jedynie bawełniane skarpetki. Niestety, nadmiernej potliwości nóg bardzo często towarzyszy grzybica. Wszystko dlatego, że wilgotne i ciepłe środowisko sprzyja bytowaniu szkodliwych mikroorganizmów.

Kosmetyki uzdrowiskowe – skuteczny środek na pocenie nóg

Najlepszym sposobem na to, by zmniejszyć potliwość stóp, jest profilaktyka. Jeśli pomimo jej stosowania problem nie ustępuje, warto posiłkować się kosmetykami. Solanki siarczkowe to skuteczny środek na pocenie nóg. Można dodawać je do kąpieli, używać w formie żelu pod prysznic lub stosować jako krem. Jak działa preparat na pocenie się nóg z wodą uzdrowiskową? Solanka siarkowo-siarkowodorowa przywraca skórze równowagę. Złuszcza obumarłe komórki naskórka i pobudza organizm do regeneracji. Dodatkowo uzdrowiskowe kremy i żele na nadpotliwość stóp przeciwdziałają rozwojowi grzybicy. Najlepiej stosować je codziennie. Do walki z nadmierną potliwością stóp polecamy kosmetyki Dr Duda. W ich składzie oprócz cennych solanek, znajdują się wody uzdrowiskowe z Buska-Zdroju oraz liczne składniki pomocnicze o potwierdzonym działaniu.

potliwosc-stop
Facebook