×
Your cart is empty.
×
Your cart is empty.

Woda Siarczkowa

Woda Siarczkowa

Właściwości kosmetyczne tej dobroczynnej wody po raz pierwszy opisała lekarz medycyny, dermatolog Jadwiga Matla- -Stodolna z Buska-Zdroju, a pierwsze kosmetyki na jej bazie (ze źródła Zuzanna), sporządził buski aptekarz, dr n. farm. Roman Duda.

W bezpośrednim kontakcie wody siarczkowej zawartej w Kosmetykach Uzdrowiskowych marki Dr Duda powstaje w skórze glutation – trójpeptyd zbudowany z trzech reszt aminokwasowych: kwasu glutaminowego, cysteiny i glicyny. Glutation i jego wpływ na cerę jest znany od lat. Działa on synergistycznie z witaminami C i E, które są zależne od glutationu. Utlenione w jego obecności są ponownie redukowane i nadal mogą speł- niać rolę antydoksydantu. Poziom tego peptydu w organizmie obniża się wraz z wiekiem, a jego spadek lub brak powoduje zmniejszenie odporności i przyspiesza proces starzenia się skóry.

To właśnie uzupełnienie poziomu glutationu poprzez suplementację siarczkami i wodorosiarczkami jest kluczowe w pielę- gnacji starzejącej się skóry. Poprawia jej teksturę, zwiększa elastyczność, pogrubia i napina, zmniejsza zmarszczki oraz rozszerzone pory. Glutation neutralizuje wolne rodniki, wzmacniając w ten sposób działanie witamin C i E. Odgrywa również istotną rolę w likwidacji przebarwień, ponieważ jest inhibitorem melaniny, w wyniku czego rozjaśnia cerę oraz wybiela plamy pigmentacyjne (np. plamy starcze, ostudy, przebarwienia, piegi, blizny potrądzikowe). Przywraca różowy odcień, którym charakteryzuje się młoda, jędrna skóra. W skórze człowieka jest głównym antyoksydantem mającym zdolność redukcji i odwracania niektórych efektów jej starzenia się i uszkodzeń spowodowanych oksydacją. Aplikacja zewnętrzna poprzez biosyntezę glutationu z siarczków zawartych w Kosmetykach Uzdrowiskowych Dr Duda daje zdecydowanie większy w tej mierze efekt niż suplementacja peptydem syntetycznym. Wynika to z faktu, że jako związek chemiczny nie posiada zbyt dużego potencjału bioaktywnego i bardzo słabo przenika do krwi.

home1

Biopierwiastki zawarte w wodzie siarczkowej ze źródła Zuzanna po odłożeniu się w skórze w postaci płaszcza solnego wchłaniają się powoli, zwiększają wilgotność i stan napięcia, dzięki czemu ją mineralizują.

Cynk

Wpływa na metabolizm kolagenu, przywraca właściwą kwasowość, ściąłga nadmiernie rozszerzone pory i łagodzi stany zapalne

Wapń

Ujędrnia, koi podrażnienia skóry, doskonale wbudowując się w naskórek, przywracając spoistość i głęboko ją regenerując, działa antyalergicznie, hamuje stany zapalne w tym obszarze i jednocześnie nawilża, stymuluje regenerację komórek aktywujących całkowitą syntezę lipidów skórnych, szczególnie ceramidów;

Magnez

Dostarcza energii komórkom, regeneruje, hamuje działanie enzymu elastazy odpowiedzialnej za rozpad włókien elastyny niezbędnych do utrzymania jędrności naskórka, działa nawilżająco, przeciwzapalnie, antystresowo, stanowi skuteczną barierę przed atakiem wolnych rodników tlenowych;

Miedź

Chroni naczynia przed pękaniem, jest istotna w odbudowie keratyny, a także w syntezie melaniny, barwnika skóry i włosów, redukuje wydzielanie serum, wspomaga pielęgnację cery mieszanej, jak również wchodzi w skład substancji o właściwościach przeciwstarzeniowych, uelastyczniających oraz dotleniających komórki skóry. oraz rozszerzone pory.

uzg_las_winiarski

Stąd czerpiemy

Woda siarczkowo-siarkowodorowa słona ujęta studnią LW-1 (źródło „Zuzanna”) i LW-2 (źródło „Filip”) jest wodą wysokozmineralizowaną (zawartość ogółu rozpuszczonych składników mineralnych wynosi 12640 mg/dm3).

Zawartość siarkowodoru (H2S) i wodorosiarczków (HS-) wynosi 45-54 mg/dm3 oraz jodków (J-) 1,4-2,9 mg/dm3. Ponadto głównymi składnikami są jony: sodowy, chlorkowy, magnezowy, wapniowy, siarczanowy i wodorowęglanowy oraz mikroelementy, takie jak: brom, fluor, potas, lit, selen, krzem i bor.

Jednak głównym składnikiem decydującym o leczniczych właściwościach tej wody jest rozpuszczony w niej siarkowodór i produkty jego dysocjacji: wodorosiarczki i siarczki, które wraz z pozostałymi składnikami mineralnymi oddziaływają zarówno na skórę, błonę śluzową, tkanki przyległe oraz ogólnie na cały organizm. Po zabiegach poprawia się bilans siarkowy, siarka odkłada się w chrząstce, w błonie maziowej stawów i w kościach, służy do odbudowy i regeneracji tkanki łącznej. Balneoterapia oraz picie wody siarczkowej (krenoterapia) obejmują następujące schorzenia: narządu ruchu reumatyczne i ortopedyczno-urazowe, niektóre choroby układu nerwowego, schorzenia dermatologiczne, choroby serca i naczyń (kardiologia, angiologia), choroby przemiany materii (otyłość, dna moczanowa, cukrzyca), zatrucia i choroby zawodowe, niektóre choroby ginekologiczne w leczeniu zachowawczym, pooperacyjnym i hormonalnym, periodontopatia (stany zapalne przyzębia). Podstawowymi zabiegami balneoterapeutycznymi są: zabiegi kąpielowe wannowe, picie wody (krenoterapia) oraz płukanie jamy ustnej pod ciśnieniem (Jankowiak i wsp. – 1971 r., Ponikowska i wsp. – 1995 r., Goszcz i wsp. – 1997 r.). Każdy inny sposób stosowania wody siarczkowo-siarko-wodorowej słonej może miećtylko znaczenie kosmetyczno-pielęgnacyjne.

Jako JEDYNY producent kosmetyków mamy dostęp do źródła „Zuzanna” skąd czerpiemy powyżej opisana wodę siarczkową i stanowi ona podstawę naszych kosmetyków uzdrowiskowych.

 

KOSMETYKI UZDROWISKOWE SIARCZKOWE, których twórcą jest dr farm. Roman Duda, wykorzystują działanie siarczków oraz mikro-i makroelementów na powierzchnię skóry, dzięki czemu:
  • zmiękczają i delikatnie złuszczają naskórek, co sprawia, że skóra staje się miękka w dotyku i sprężysta,
  • wykazują właściwości pielęgnacyjne i regeneracyjne, dlatego bardzo dobrze sprawdzają się w pielęgnacji skóry suchej lub zrogowaciałej oraz nadmiernie złuszczającej się,
  • działają jak naturalny peeling już od momentu kontaktu skóry z wodą siarczkową zawartą w kosmetykach siarczkowych, ponieważ następuje łagodne złuszczanie naskórka, a następnie stymulacja procesów jej odnowy, dzięki czemu skórę nawilżają, odżywiają i ujędrniają,
  • kosmetyki siarczkowe i borowinowo – solankowe podczas masażu i automasażu pobudzają mikrokrążenie, powodują lepsze ukrwienie oraz stymulują metabolizm skóry.

Kosmetyki uzdrowiskowe marki „Dr Duda” zawsze tworzone były i są przy udziale dermatologów, kosmetologów oraz farmaceutów i w wielu przypadkach rozwiązują trudne problemy pielęgnacyjne skóry.

foto
Facebook