×
Your cart is empty.
×
Your cart is empty.
Kosmetyki na łuszczycę – program czterech kroków w pielęgnacji skóry łuszczycowej
30 października 2016 drduda

Kosmetyki na łuszczycę – program czterech kroków w pielęgnacji skóry łuszczycowej

Posted in Pielęgnacja

Kosmetyki na łuszczycę

Autorski program czterech kroków w pielęgnacji skóry łuszczycowej

Kosmetyki na łuszczycę 4 kroki Dra Dudy

Prawidłowa pielęgnacja skóry łuszczycowej zapobiega nawrotom tej choroby. Kosmetyki przeznaczone dla pacjentów z łuszczycą powinny posiadać delikatne właściwości złuszczające.

DrDuda-Grafika4-FB-post-800x800px

Najlepsze kosmetyki na łuszczycę to kosmetyki typu emolientów. Wpływają one bardzo korzystnie na sprężystość skóry, wygładzają ją i nawilżają. Takie właściwości posiadają kosmetyki wyprodukowane na bazie wyciągów borowinowych i wody mineralnej siarczkowej, które pomagają zmniejszyć dolegliwości związane z łuszczycą. Działają one keratolityczne, keratoplastycznie, natłuszczająco, zmiękczająco i głęboko nawilżająco. Nie zastępują one leczenia farmakologicznego, ale stanowią jego istotne uzupełnienie i wspomagnie. Regularne stosowanie tego programu, 2 razy dziennie, spowalnia proces wymiany komórek skóry dzięki czemu znacznie wydłuża się okres remisji objawów łuszczycy. Poszczególne kosmetyki stosujemy jedne po drugich.

Kosmetyki na łuszczycę Dra Dudy – 4 kroki

render_krok1

KROK Nr 1

W celu pozbycia się martwych komórek naskórka (łusek) należy wmasować okrężnymi ruchami ŻELBOROWINOWO-SOLANKOWY (dr Duda) zawierający wodny wyciąg borowinowo-solankowy z kompleksem kwasów huminowych w postaci rozpuszczalnych huminianów. Kompleks ten wykazuje również właściwości podobne do koenzymu Q10 i wit. E, czyli substancji uważanych za podstawowe w ochronie włókien kolagenowych i przyczyniających się do zachowania elastyczności i sprężystości skóry. Ponadto jego zaletą jest fakt, że nie brudzi i nie zostawia tłustych pozostałości na skórze i ubraniu.

render_krok2

KROK Nr 2

Ma na celu wzmocnienie efektu pielęgnacyjnego uzyskanego po zastosowaniu ŻELU BOROWINOWO-SOLANKOWEGO (dr Duda). Etap ten polega na wmasowaniu w skórę ze zmianami łuszczycowymi BUSKIEGO ŻELU SIARCZKOWEGO (dr Duda). Efekt pielęgnacyjny oparty jest na działaniu siarczków na metabolizm skóry łuszczycowej, czyli działaniu keratolitycznym, keratoplastycznym, nawilżającym i odżywczym.

render_krok3

KROK Nr 3

Polega na naniesieniu na zwilżoną skórę wodą niewielkich ilości MASKI SIARCZKOWEJ
(dr Duda) i jej wmasowaniu w miejsca ze zmianami łuszczycowymi. Siarczki zawarte w tym preparacie utrwalają działanie keratolityczno-keratoplastyczne na skórę łuszczycową oraz jako naturalne zmiatacze wolnych rodników tlenowych wybitnie opóźniają starzenie się skóry. Ponadto preparat ten głęboko natłuszcza skórę przywracając jej naturalny płaszcz ochronny.

render_krok4

KROK Nr 4

Krok czwarty stanowią kąpiele w ŻELU SIARCZKOWYM DO KĄPIELI I AROMATERAPII (dr Duda), które stosujemy dwa razy w tygodniu. Preparat ten zawiera oprócz buskiej wody siarczkowej również solankę, której składniki mineralne rozszerzają naczynia krwionośne, zmniejszają pobudliwość zakończeń nerwowych i hamują mitozę komórek, szczególnie skutecznie w skórze łuszczycowej. Zawarte w tym preparacie biopierwiastki tworzą w skórze „płaszcz solny” i dzięki jego właściwościom higroskopijnym zwiększają wilgotność i napięcie skóry. Ponadto kąpiele te wzmacniają ścianki naczyń włosowatych w skórze, łagodzą podrażnienia i świąd skóry, wygładzają ją, dają uczucie relaksu i świeżości.

Kosmetyki na łuszczycę firmy Dr Duda rekomendują:

kosmetyki na łuszczycę

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Chorych na Łuszczycę „Psoriasis”

kosmetyki na łuszczycę

Dolnośląskie Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Łuszczycę i ŁZS

kosmetyki na łuszczycę

Świętokrzyskie Stowarzyszenie Chorych na Łuszczycę

Facebook