Jak pielęgnować włosy zimą i jesienią?


Lato, jedna z najpiękniejszych pór roku, skończyło się i rozpoczęła się jesień, która przywitała nas deszczem i chłodem. Jednak w lecie łatwo zapominamy, jak istotna jest prawidłowa ochrona i pielęgnacja włosów, czego rezultaty są widoczne już jesienią i zimą. Jak pielęgnować włosy zimą i jesienią, aby odzyskały swoją witalność? Dowiedz się jak o nie dbać w domowych warunkach i jakie produkty stosować, aby wspomóc ich regenerację.
Dlaczego prawidłowa pielęgnacja włosów zimą i jesienią jest tak ważna?
Latem promienie słoneczne w połączeniu z dość suchym powietrzem wypływają niekorzystanie na kondycję naszych włosów. Kosmyki stają się suche, szorstkie, cienkie oraz tracą swoją elastyczność, co bardzo często prowadzi do ich przedwczesnego wypadania.
Słońce ma dla naszego organizmu wręcz zbawienny wpływ, bo dzięki niemu możliwa jest m.in. synteza witaminy D, która nie tylko chroni nas np. przed osteoporozą, ale również pozytywnie wpływa na codzienne funkcjonowanie naszego układu nerwowego i serca. Jak już wcześniej wspomniano, promieniowanie słoneczne ultrafioletowe negatywnie wpływa nie tylko na naszą skórę, ale i włosy, przyspieszając procesy straszenia się.
Przeczytaj więcej na temat oczyszczania włosów w naszym wcześniejszym artykule!
Matowe i suche włosy zimą — co jest tego przyczyną?
Promienie UV po wniknięciu w głąb włosa, uszkadzają jego strukturę białkową, w wyniku czego kosmyki stają się cienkie, kruche i łamliwe. Zmniejsza się również wytrzymałość włosa na rozciągliwość, traci on swoją naturalna elastyczność, sprężystość i blask. Woda zawarta we włosach pod wypływem UV ulega odparowywaniu, przez co włosy stają się suche i matowe.
Te czynniki, przy braku odpowiedniego zabezpieczenia, mają negatywny wpływ na kondycję naszych włosów, dlatego właśnie tak często po lecie zauważamy pogorszenie się ich stanu i wytrzymałości.
Jak dbać o włosy zimą i jesienią?
Jeżeli nasze włosy zimą są poważnie zniszczone po lecie, to warto jak najszybciej podjąć działania mające na celu przywrócenie im równowagi. Oto kilka zasad odpowiedniej pielęgnacji włosów zimą i jesienią:
- należy unikać mycia włosów zimą na sucho,
- warto ograniczyć ogólną częstotliwość mycia włosów,
- zaleca się stosowanie szamponów delikatnych, przeznaczonych dla wrażliwej skóry głowy,
- jesienią i zimą należy również unikać prostowania włosów,
- dbać o ochronę włosów przed zimnym powietrzem,
- oraz regularnie je nawilżać i stosować bogatsze odzywki.
Pielęgnacja włosów zimą i jesienią — idealna odżywka do włosów na zimę
W pielęgnacji włosów zimą i jesienią należy postawić na kosmetyki nadające się do skóry wrażliwej, charakteryzujące się delikatnym i nawilżającym działaniem. W tym celu proponujemy stosowanie idealnej odżywki do włosów na zimę, jaką jest odżywka PETROSTEROL do skóry głowy.
Odżywka PETROSTEROL w swojej recepturze zawiera naftę kosmetyczną, cholesterol i olejki: rycynowy, tymiankowy i rozmarynowy. Nafta kosmetyczna nadaje się do pielęgnacji wszystkich rodzajów włosów, a zwłaszcza tych suchych, łamliwych, matowych, zniszczonych i puszących się. Działa na włosy od cebulek, zapobiegając ich wypadaniu oraz tworząc na powierzchni włosów szczelną barierę ochronną, która zabezpiecza włosy przed utratą wilgoci i oddziaływaniem szkodliwych czynników zewnętrznych, takich jak niesprzyjające warunki atmosferyczne.
Odżywka od DRa Dudy nie tylko pielęgnuje włosy, ale również i całą skórę głowy, co skutkuje poprawą jej ukrwienia i działa stymulująco na cebulki włosów, pobudzając ich porost.
Dowiedz się, co to jest SLS w szamponie z naszego wcześniejszego artykułu!
Dbanie o włosy zimą i jesienią — składniki niezbędne w pielęgnacji
Cholesterol poza funkcjami biologicznymi wyróżnia się bardzo interesującymi właściwościami kosmetycznymi. Jest on rozpuszczalny w olejach i ma dobre właściwości emulgujące. Produkty kosmetyczne z cholesterolem poprawiają nawilżenie, uzupełniają barierę skórną i chronią ją przed negatywnymi czynnikami szkodzącymi włosom zimą i nie tylko. Jest on prawdziwym „składnikiem aktywnym” w odżywce PETROSTEROL Dr Duda w istotny sposób wpływając na działanie biologiczne, stabilność emulsji, a także uzupełniając niedobory bariery lipidowej skóry.
Olej rycynowy wpływa pozytywnie na włosy i skórę głowy ze względu na występującą w nim wysoką zawartość kwasu rycynowego, który wyraźnie poprawia krążenie krwi. Dzięki temu widocznie wzmacnia cebulki włosów, a to z kolei przyspiesza ich wzrost i poprawia ich kondycję. Zawarte w oleju rycynowym przeciwutleniacze istotnie pomagają w biosyntezie keratyny i pozwalają na utrzymanie właściwego PH skóry głowy.
Działanie olejku rozmarynowego w odżywce Petrosterol poprawia krążenie krwi. Pomaga również złagodzić łupież, wspomaga leczenie łysienia androgenowego, lepiej znanego jako łysienie typu męskiego, chociaż dotyczy ono również kobiet.
Olejek tymiankowy stymuluje porost włosów i hamuje ich wypadanie, a także redukuje łupież i wzmacnia cebulki włosa. Składnik ten likwiduje swędzenie skóry głowy, nadmierne przetłuszczanie się włosów i łupież. Poprawia ukrwienie skóry głowy, a tym samym wzmacnia włosy.
Wchodzące w skład receptury odżywki PETROSTEROL składniki współdziałają ze sobą, wzajemnie przenikając się swoimi właściwościami biologicznymi, w wyniku czego tworzą doskonały kompleks w postaci idealnej odżywki do włosów na zimę i jesień.
Właściwości i sposób działania odżywki do włosów na zimę i jesień:
- Poprawia i stymuluje krążenie w naczyniach włosowatych w systemie brodawkowo-cebulkowym skóry głowy, gdzie dokonuje się wzrost włosów oraz wzmocnienie włosów słabych.
- Masaż Odżywką Petrosterol, która jest emulsjożelem, nawilża skórę głowy i włosy, dzięki czemu stają się lekkie, sprężyste, lśniące i mocne oraz mniej wrażliwe na wpływy hormonalne i niekorzystne czynniki atmosferyczne.
- Odżywka Petrosterol dodatkowo oczyszcza skórę głowy i włosy z wszelkich zanieczyszczeń, przywraca prawidłowe wydzielanie się łoju, skutecznie hamuje nadmierne złuszczanie się skóry owłosionej, redukuje świąd i zaczerwienienia skóry.
- Zapobiega elektryzowaniu się włosów i ułatwia ich rozczesywanie i modelowanie.