parallax background

Poczuj Moc wody siarczkowej
na Twojej skórze


Woda Siarczkowa

Właściwości kosmetyczne dobroczynnej wody siarczkowej po raz pierwszy opisała lekarz medycyny, dermatolog Jadwiga Matla- -Stodolna z Buska-Zdroju, a pierwsze kosmetyki na jej bazie (ze źródła Zuzanna), sporządził buski aptekarz, dr n. farm. Roman Duda.

Kosmetyki Uzdrowiskowe marki Dr Duda jako jedyne w Polsce powstają na bazie leczniczej wody siarczkowej pochodzącej z leczniczego źródła „Zuzanna” znajdującego się w miejscowości Las Winiarski koło Buska-Zdroju. To właśnie woda siarczkowa odpowiada za ich unikalne właściwości pielęgnacyjne, których próżno szukać w zwykłych kosmetykach drogeryjnych.

Woda siarczkowa i glutation – źródło młodości i witalności

Naturalne kosmetyki z wody siarczkowej wykazują bardzo silne działanie pielęgnacyjne i regeneracyjne, a w szczególności polecane są dla osób chcących powstrzymać objawy starzenia się skóry. Wszystko dlatego, że zawarta w nich woda lecznicza siarczkowa dostarcza skórze kluczowego dla zachowania młodości peptydu o nazwie glutation. Jest on zbudowany z kwasu glutaminowego, cysteiny i glicyny, i ma ogromne znaczenie w procesie utleniania się witamin C oraz E, pełniących rolę silnego antyoksydantu. Z wiekiem poziom glutationu naturalnie spada, co ma wpływ na starzenie się skóry. Uzupełnienie ilości tego peptydu w postaci naturalnej dzięki kosmetykom zawierającym nawet 90% wody siarczkowej, pozwala wzmacniać działania antyoksydacyjne witamin C i E, a tym samym widocznie poprawić wygląd skóry.

Regularne stosowanie kosmetyków, w których zawarta jest woda siarczkowa, a więc także glutation, pozwala na uzyskanie następujących efektów: • poprawa napięcia, jędrności i elastyczności skóry
• zmniejszenie już istniejących zmarszczek i zapobieganie powstawania nowych
• wyraźna poprawa kondycji skóry, jej pogrubienie i zmniejszenie porów
• rozjaśnienie cery, zmniejszenie przebarwień związanych z wiekiem (glutation jest inhibitorem melaniny wpływającym na zmiany pigmentacyjne skóry).

Woda siarczkowa silnie wspomaga procesy antyoksydacyjne w skórze, a tym samym pozwala powstrzymać starzenie się skóry wynikające z oksydacji, a nawet cofnąć wiele już powstałych zmian. Istotne znaczenie ma tutaj fakt, że dostarczany za pośrednictwem Kosmetyków Uzdrowiskowych glutation jest pochodzenia naturalnego, ponieważ wykazuje on dużo silniejsze działanie niż peptyd syntetyczny, który nie posiada wystarczającego potencjału bioaktywnego, by skutecznie przenikać do krwi.

Bogactwo cennych biopierwiastków w wodzie siarczkowej

Woda siarczkowa będąca podstawą Kosmetyków Uzdrowiskowych marki Dr Duda zawiera mnóstwo biopierwiastków wzmacniających efekt pielęgnacyjny. Pierwiastki te odkładają się w skórze w postaci płaszcza solnego, dzięki czemu mogą się potem powoli wchłaniać i zapewniać skórze przez długi czas odpowiedni poziom nawilżenia, napięcia, a także mineralizacji. Biopierwiastki zawarte w wodzie siarczkowej ze źródła Zuzanna po odłożeniu się w skórze w postaci płaszcza solnego wchłaniają się powoli, zwiększają wilgotność i stan napięcia, dzięki czemu ją mineralizują.

Do najważniejszych biopierwiastków, jakie zawierają kosmetyki z wody siarczkowej, należą:

Cynk

Wpływa on na prawidłowy metabolizm kolagenu w skórze, zapewniając jej tym samym odpowiednie napięcie i sprężystość. Dodatkowo przywraca skórze właściwy poziom kwasowości, łagodzi stany zapalne i zmniejsza rozszerzone pory.

Wapń

Wykazuje działanie antyalergiczne, ujędrnia i przywraca sprężystość skórze, łagodzi podrażnienia i stany zapalne, nawilża i regeneruje.

Magnez

Działa na skórę wielokierunkowo, ponieważ m.in. powstrzymuje rozpad włókien elastyny niezbędnych do utrzymania jędrności naskórka (poprzez zahamowanie działania enzymu elastazy), odżywia i nawilża skórę, chroni ją przed działaniem wolnych rodników, wykazuje również działanie regenerujące i łagodzące stany zapalne.

Miedź

Pełni ważną rolę w odbudowie keratyny oraz w syntezie melaniny odpowiedzialnej za ubarwienie skóry, dodatkowo zmniejsza wydzielanie sebum i rozszerzone pory, łagodzi zmiany trądzikowe, wykazuje także działanie uelastyczniające i przeciwstarzeniowe.

Woda lecznicza stanowiąca podstawę Kosmetyków Uzdrowiskowych marki Dr Duda jest wodą wysoko zmineralizowaną, w której zawartość wszystkich rozpuszczonych składników mineralnych wynosi 12640 mg/dm3. Wśród głównych składników wody siarczkowej znajdują są jony: sodowy, chlorkowy, wapniowy, magnezowy, siarczanowy i wodorowęglanowy oraz następujące mikroelementy: brom, fluor, lit, potas, selen, krzem i bor.  

Woda siarczkowa – dobroczynny wpływ na cały organizm

  Niesamowite właściwości kosmetyczne wody siarczkowej po raz pierwszy opisała lekarz medycyny, dermatolog Jadwiga Matla- -Stodolna z Buska-Zdroju, natomiast pierwsze kosmetyki na bazie tej wody pochodzącej ze źródła Zuzanna stworzył farmaceuta dr n. farm. Roman Duda. Jednak woda siarczkowa pochodząca z Lasu Winiarskiego znana jest od przeszło 200 lat ze swoich właściwości leczniczych. Zawarte w niej siarczki, wodosiarczki oraz składniki mineralne oddziałują nie tylko na skórę, ale też na cały organizm. Po zabiegach leczniczych z wykorzystaniem wody siarczkowej następuje poprawa bilansu siarkowego w organizmie – odkłada się ona w kościach, stawach i chrząstce stawowej, przyczyniając się do odbudowy tkanki łącznej i łagodzeniu schorzeń reumatycznych. Stosowana do picia woda siarczkowa wpływa na poprawę pracy wielu narządów i układów wewnętrznych w organizmie. Wspomaga leczenie chorób układu krążenia, układu nerwowego, choroby przemiany materii, a nawet choroby o podłożu hormonalnym i ginekologicznym.

Dla kogo kosmetyki uzdrowiskowe?

Woda siarczkowo-siarkowodorowa jest skutecznym wsparciem dla terapii farmakologicznej. Pomaga leczyć wiele chorób, jednak niewłaściwie stosowana może być poważnym obciążeniem dla organizmu.  Atopowe zapalenie skóry, trądzik, egzema, choroby reumatyczne-te i wiele innych schorzeń doskonale leczą kąpiele siarkowe. Najczęściej stosowane są w sanatoriach i uzdrowiskach, jednak można wykonywać je także samodzielnie w domu.

Woda siarczkowo-siarkowodorowa z ujęcia „Zuzanna” charakteryzuje się specyficznymi właściwościami leczniczymi dzięki dużej zawartości mikro i makroelementów, a także pierwiastków śladowych. Są to przede wszystkim: chlorki, sód, magnez, wapń, potas, brom, jod, które wraz z najważniejszym z punktu widzenia leczniczego i kosmetologicznego składnikiem-siarką, decydują o unikatowych właściwościach wody.

Siarka jest jednym z  pierwiastków biogennych wchodzących w  skład organizmów. Mimo, że stanowi ona jedynie ok. 1% masy komórki, jest ona bardzo ważna dla jej prawidłowego rozwoju i  funkcjonowania. Cysteina i metionina, to dwa aminokwasy siarkowe, stanowiące budulec między innymi skóry, włosów, paznokci. Odpowiednia podaż aminokwasów siarkowych jest bardzo istotna, nie ma możliwości magazynowania aminokwasów „na zapas”. Ponadto siarka wchodzi w skład licznych związków utrzymujących kluczowe funkcje w organizmie takich jak: insulina, glutation, biotyna oraz koenzym A. Siarka jest więc niezbędna dla każdego organizmu, począwszy od bakterii, a skończywszy na człowieku.

Dla kogo jest więc wskazane korzystanie z dobrodziejstw wód siarkowych? Czy można stosować Kosmetyki Uzdrowiskowe na bazie Wody Siarczkowej  posiadając zdrową skórę?

U osób mających ochotę sięgnąć po kosmetyk zawierający w swoim składzie wodę leczniczą lub borowinę często rodzi się pytanie: czy jest to preparat odpowiedni dla mnie? Czy mogę stosować dany kosmetyk pomimo, że nie mam żadnych problemów skórnych, a tym bardziej zdrowotnych? Podsumujmy więc, kto czerpie największe korzyści ze stosowania Kosmetyków Uzdrowiskowych z „siarką”

Pierwsza grupa to niewątpliwie osoby korzystające z leczniczych właściwości wody, dotknięte przede wszystkim schorzeniami skórnymi, a także o podłożu reumatycznym. Spektakularna skuteczność siarki w leczeniu schorzeń reumatycznych znana jest od wieków. Wody siarkowe zastosowane do kąpieli lub krenoterapii (kuracja pitna) wspierają leczenie wielu schorzeń:
 • chorób skóry – atopowe zapalenie skóry, trądzik, egzema, łuszczyca, łojotokowe zapalenie skóry,
 • chorób reumatycznych – reumatoidalne zapalnie stawów,
 • chorób neurologicznych – neuralgia, neuropatia, rwa kulszowa,
 • chorób układu oddechowego – przewlekłych zapaleń gardła, krtani, oskrzeli, płuc,
 • zwyrodnień stawów i kręgosłupa,
 • dny moczanowej,
 • miażdżycy,
 • cukrzycy,
 • zesztywniających zapaleń stawów,
 • dyskopatii,
 • stanów pourazowych,
 • stanów przeciążeniowych,
 • osteoporozy,
 • zaburzeń krążenia,
 • bolesnych miesiączek.
Drugą grupę odbiorców stanowią osoby korzystające z doskonałych właściwości kosmetycznych wód siarczkowo-siarkowodorowych, nie tylko dotknięte konkretnym problemem dermatologicznym, takim jak trądzik, atopowe zapalenie skóry, czy łuszczyca. Kosmetyki zawierające w swym składzie wodę siarczkową lub wodne wyciągi z borowiny są przeznaczone również do stosowania w przypadku osób posiadających zdrową skórę. 

Zawarte preparatach składniki mineralne i mikroelementy odkładają się w warstwie zewnętrznej naskórka, a częściowo przenikają do głębszych jej warstw.  Siarka aktywnie uczestniczy w procesie regeneracji naskórka zarówno działając od wewnątrz jak i stosowana zewnętrznie. W zależności od zawartości, związki siarki mogą mieć działanie keratoplastyczne (zmiękczające naskórek), odkażające i grzybobójcze, przy niskiej mineralizacji, stymulujące jednocześnie odnowę tkankową, a także keratolityczne (złuszczające naskórek), przy wysokiej mineralizacji wody.

Siarka pozwala zachować piękną cerę, lśniące włosy i mocne paznokcie. Jest najlepszym panaceum na trądzik i przetłuszczanie się włosów, ponieważ reguluje pracę gruczołów łojowych, oczyszcza skórę i poprawia jej ukrwienie. Wyrównuje koloryt skóry i poprawia jej ogólny wygląd. Siarka jest również podstawowym składnikiem keratyny-białka skóry włosów i paznokci praz kolagenu warunkującego prawidłowy ich stan, wygląd i elastyczność. Kosmetyki siarkowe są więc polecane wszystkim osobom,  które chcą zachować dobrą formę i opóźnić objawy starzenia.

Kosmetyki produkowane na bazie borowiny wykorzystywane są do zabiegów odmładzających, modelujących, antycellulitowych. Borowina jest bardzo dobrze tolerowana przez skórę, dostarczając jej substancji mineralnych i organicznych, które regenerują procesy metaboliczne. Posiada właściwości rozpulchniające, detoksykujące, przyśpieszające redukcję tkanki tłuszczowej i poprawiające napięcie skóry.

Stosowanie kosmetyków u dzieci i kobiet w ciąży:

Skóra małych dzieci, a zwłaszcza noworodków i niemowląt, charakteryzuje się większą podatnością na podrażnienia i uszkodzenia mechaniczne oraz większą przepuszczalnością dla substancji obcych, niż skóra dorosłego. Z tych powodów wymaga delikatnej pielęgnacji za pomocą odpowiednio dobranych do wieku dziecka kosmetyków, które powinny różnić się składem od produktów przeznaczonych dla dorosłych. Z tego względu rekomendujemy stosowanie naszych kosmetyków u dzieci dopiero powyżej 3 roku życia. Warto podkreślić jednak, że w skład naszych kosmetyków nie wchodzą żadne substancje zabronione dla małych dzieci i kobiet w ciąży.

Kosmetyki i wyrobów medyczne przeznaczone dla niemowląt i dzieci, kobiet w ciąży i karmiących piersią powinny posiadać pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka.

Zgodnie z obowiązującą w Polsce od 30 marca 2001 r. ustawą o kosmetykach (z późniejszymi zmianami) oraz wprowadzoną w krajach Unii Europejskiej 7. Poprawką do Dyrektywy Kosmetycznej 76/768/EWG, obowiązującą od 11 września 2004 r., istotne znaczenie ma ocena wpływu kosmetyków na bezpieczeństwo ludzi, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci poniżej 3 lat.

Bezpieczeństwo ich użytkowania powinno zostać potwierdzone szczególnie wnikliwą analizą receptury, wynikami badań u dorosłych oraz badań aplikacyjnych z udziałem dzieci.

Woda Siarczkowa – TWOJE ŹRÓDŁO URODY I ZDROWIA - właściwości

Woda Siarczkowa – wydobycie w Lesie Winiarskim

Sklep Dr Duda