×
Your cart is empty.
×
Your cart is empty.
Kąpiel borowinowa
29 lutego 2020 drduda

Kąpiel borowinowa

Posted in Pielęgnacja

Kąpiel borowinowa

Kąpiele borowinowe pomagają w walce z wieloma dolegliwościami. Poprawiają kondycję skóry, pozytywnie wpływają na stan mięśni i stawów, a także ułatwiają powrót do formy po urazach. Za dobroczynne właściwości borowiny odpowiadają składniki roślinne zawarte w torfie, takie jak m.in.: bituminy, kwasy huminowe, próchnica czy składniki mineralne.

Czy kąpiele borowinowe możliwe są tylko w uzdrowiskach? Nie, z preparatami z linii Dr Duda możesz cieszyć się nimi w zaciszu własnej łazienki. Kąpiele borowinowe przygotowywane z zastosowaniem kosmetyków uzdrowiskowych pozytywnie oddziałują na organizmach. Co więcej, dzięki temu, że możesz korzystać z nich we własnej łazience, są stosowane długotrwale, co pozwala na uzyskanie jak najlepszych efektów. Na jakie produkty Dr Duda do kąpieli w borowinie w domu warto zwrócić uwagę?

Kąpiel borowinowa z uzdrowiskowym żelem pod prysznic

W linii kosmetyków Dr Duda można znaleźć kilka preparatów do kąpieli borowinowych w domu. Jednym z nich jest żel pod prysznic zamknięty w poręcznej buteleczce z pompką. Przeznaczony jest do pielęgnacji każdego rodzaju skóry. Po zastosowaniu kosmetyku skóra staje się bardziej jędrna i odżywiona. Kosmetyk nadaje też skórze korzystne, lekko kwaśne pH. Głównym składnikiem aktywnym żelu Dr Duda jest borowina. Jak stosować kosmetyk do kąpieli borowinowych? Co ważne, żelu nie należy dodawać bezpośrednio do wanny, tylko trzeba nanieść go na lekko wilgotną skórę, wmasować i spłukać. Można stosować go również jako kosmetyk do masażu relaksacyjnego podczas kąpieli.

Złuszczający peeling z borowiną

Kolejnym etapem kuracji borowinowej jest peeling. To kosmetyk, w którym “moc” składników pochodzenia roślinnego została połączona ze zmielonymi łupinami oliwek. Preparat ma delikatną, lekką strukturę i nadaje się do pielęgnacji twarzy i ciała. Jego zadaniem jest złuszczenie martwych komórek naskórka i pobudzenie jej do regeneracji oraz wydzielania kolagenu. Cząsteczki peelingujące sprawiają, że formuła kosmetyku lepiej się wchłania. Peeling najlepiej nakładać przed kąpielą borowinową. Należy nanieść go na skórę okrężnymi ruchami a następnie spłukać.

Projekt bez tytułu (53)
Facebook