Maska siarczkowa z Buska-Zdroju, jej właściwości i naturalne bogactwo, jak pomaga?


Kosmetyki ze składem pochodzenia naturalnego (lub jak je potocznie nazywamy – kosmetyki naturalne) to najlepsze rozwiązanie dla osób, które poszukują najlepszych produktów do pielęgnacji ciała. Bogactwo wielozadaniowych kosmetyków zapewnia skórze kompleksową ochronę, rozpieszcza ją i gwarantuje zdrowy wygląd. Jednym z niezastąpionych produktów pochodzenia naturalnego jest maska siarczkowa z Buska-Zdroju. Lista korzyści, jakie przynosi jej stosowanie, imponuje. Sprawdź, w jaki sposób buska maska siarczkowa może pomóc Tobie.
Siła natury w składzie
Podstawowym składnikiem buskiej maski siarczkowej jest woda siarczkowo-siarkowodorowa słona. Pochodzi ona ze źródła „Zuzanna”, które znajduje się w Lesie Winiarskim, wsi położonej około 8 kilometrów od dzielnicy uzdrowiskowej Buska-Zdroju. Woda ta jest aktywna biologicznie i zawiera w sobie tak cenne elementy, jak: jodki, bromki, potas, magnez, olejek różany, jony siarczkowe, siarkę koloidalną oraz inne mikroelementy. W 2006 roku rozporządzeniem Rady Ministrów woda została oficjalnie uznana za leczniczą.
Supermoce maski siarczkowej z Buska-Zdroju
Korzyści płynące ze stosowania maski siarczkowej przekroczą Twoje najśmielsze oczekiwania. Ten unikalny na skalę światową produkt, pozwala na pielęgnację opartą na wodach siarczkowych bez konieczności wyjazdu do uzdrowiska. Jeżeli masz problemy skórne, jest to zdecydowanie preparat dla Ciebie.
Wśród dobroczynnych właściwości maski siarczkowej z Buska-Zdroju wymienić należy:
- pielęgnację skóry zrogowaciałej, suchej, łuszczącej się
- działanie peelingujące
- działanie nawilżające
- poprawa kolorytu skóry
- regeneracja skóry w problematycznych miejscach (pięty, łokcie, stopy)
- minimalizacja cellulitu
- zmniejszanie rozstępów (działanie ujędrniające)
- działanie wysmuklające i modelujące
- pielęgnacja skóry naczynkowej
- pobudzanie mikrokrążenia
- profilaktyka odleżyn i pieluszkowego zapalenia skóry
- działanie relaksujące
Jak stosować maskę siarczkową z Buska-Zdroju?
Jak widać, maska siarczkowa to produkt wielozadaniowy o udokumentowanej skuteczności. Efekty jej stosowania są bardzo widoczne, dzięki dobremu wchłanianiu się składników przez skórę i błony śluzowe. Maskę siarczkową z Buska-Zdroju można stosować na wiele sposobów w zależności czy nakładamy ją na całe ciało, czy na wybrane części. Można wmasowywać ją w wilgotną skórę ciała, wykonując przy okazji masaż. Dzięki niemu maska nie tylko lepiej zadziała, ale też sam masaż pobudzi mikrokrążenie. Po wmasowaniu maski siarczkowej należy wziąć kąpiel. Żeby wzmocnić efekt, warto użyć do tego celu żelu siarczkowego.
Dobrym pomysłem jest wykorzystanie maski siarczkowej do przeprowadzenia kompleksowej pielęgnacji stóp. Często popełniamy błąd i zaniedbujemy tę część ciała. Składniki czynne zawarte w masce sprawią, że stopy będą miękkie i pozbawione zrogowaciałej skóry. Podobny efekt uzyskasz, nakładając maskę siarczkową na dłonie. Staną się gładkie i cudowne w dotyku.
Istnieje jeszcze jeden, alternatywny, ale równie skuteczny sposób na zastosowanie maski na całym ciele. Nałóż ją obficie na całe ciało oprócz okolic twarzy. Zadbaj za to, aby duża ilość maski siarczkowej z Buska-Zdroju znalazło się przy stawach. Uzdrowisko jest przecież słynne ze skutecznego leczenia nie tylko chorób skóry, ale też chorób reumatycznych. Następnie napełnij wannę ciepłą wodą (mniej więcej do połowy). Pod wpływem ciepła maska jeszcze lepiej zadziała na skórę. Po 15 minutach wyjdź z wanny i ciesz się zregenerowaną skórą!
Regularność to Twój sprzymierzeniec
Stosując maskę siarczkową z Buska-Zdroju i każdy inny kosmetyk ze składem pochodzenia naturalnego, należy pamiętać, że kluczem do zadowalających efektów jest regularność. Dlatego ważne, żeby rozpieszczać swoją skórę 2-3 razy w tygodniu.