×
Your cart is empty.
×
Your cart is empty.
Żel na zakwasy
30 stycznia 2020 drduda

Żel na zakwasy

Posted in Bez kategorii, Pielęgnacja, Pielęgnacja

Żel na zakwasy

Żel na zakwasy

Intensywny trening na siłowni, bieganie, a nawet weekendowy wypad na rower mogą zakończyć się zakwasami. Są one objawem przetrenowania i związane są z mikrouszkodzeniami mięśni. Jak im przeciwdziałać? Masaż z żelem na zakwasy z pewnością przyniesie ulgę. To metoda, którą stosują nawet zawodowi sportowcy.

Dlaczego mam zakwasy?

Czy zakwasy są pożyteczne? Zdania w tej kwestii są podzielone. Przede wszystkim obolałe mięśnie utrudniają prawidłowe funkcjonowanie i często uniemożliwiają treningi. W takim przypadku konieczny jest odpoczynek, rozgrzewanie mięśni i smarowanie ich żelem na zakwasy. Mniej popularna i przez wielu podważana teoria mówi o tym, że mikrouszkodzenia są bardzo szybko regenerowane przez organizm, a proces ten sprawia, że mięśnie stają się jeszcze wytrzymalsze. Pojawienie się zakwasów zwykle związane jest ze zbyt intensywnym treningiem. Stopniowe zwiększanie aktywności nie powinno doprowadzić do ich powstawania. Dobrym sposobem na uniknięcie tej dolegliwości jest również rozgrzewka. Często przed intensywnym treningiem warto nie tylko wykonać serię ćwiczeń rozciągających, ale także zażyć masaż z dodatkiem żelu na zakwasy, który przygotuje organizm do intensywnego wysiłku.

Sposób na zakwasy

Obudziłeś się z bólem po intensywnym dniu? Z pewnością zastanawiasz się, jak doprowadzić organizm do prawidłowego funkcjonowania. Sięgnij po żel na zakwasy i rozmasuj obolałe mięśnie. Szukając żelu na zakwasy, przyjrzyj się kosmetykom uzdrowiskowym. Jednym z kosmetyków, które przynoszą natychmiastowa ulgę jest żel na zakwasy Dr Duda. Jego receptura oparta jest na „Formule buskiej”, bazującej na naturalnej wodzie siarczkowej. Ta solanka intensywnie nawilża skórę oraz pobudza komórki do regeneracji. Tym samym wpływa na szybszą odbudowę mięśni. Żel na zakwasy z wodą uzdrowiskową wmasowuje się w skórę. Warto zrobić to tuż po treningu oraz w przypadku wystąpienia dolegliwości bólowych. Dodatkową zaletą żelu na zakwasy Dr Duda jest delikatny efekt chłodzący, który uśmierza ból i daje poczucie komfortu.

Żel chłodzący Dr Duda – „Formuła buska” to więcej niż zwykły kosmetyk

Dr Roman Duda od lat leczy pacjentów w Busku-Zdroju. Ma ogromne doświadczenie w terapiach poprawiających komfort życia z łuszczycą, atopowym zapaleniem skóry oraz RZS, które wykorzystał przy tworzeniu kosmetyków. Jednym z nich są żele chłodzące, które mają „Formułę buską”. To skład oparty na komponentach najlepszych dla skóry. Oprócz wody siarczkowej żel chłodzący zawiera glicerynę oraz inne składniki utrzymujące optymalne nawilżenie. To również dzięki nim żel chłodzący nadaje się do masażu, ponieważ wytwarza dobry poślizg niezbędny podczas zabiegu. Kolejnym ważnym komponentem kosmetyku uzdrowiskowego jest mentol, który daje przyjemne uczucie orzeźwienia. Dzięki niemu preparat Dr Dudy to doskonały żel na zakwasy. Jego aplikacja przynosi szybką ulgę.

żel na zakwasy
Facebook