×
Your cart is empty.
×
Your cart is empty.
Żel na odleżyny Dr Duda – złuszcza, nawilża, regeneruje
30 stycznia 2020 drduda

Żel na odleżyny Dr Duda – złuszcza, nawilża, regeneruje

Posted in Bez kategorii, Pielęgnacja, Pielęgnacja

Żel na odleżyny Dr Duda – złuszcza, nawilża, regeneruje

Żel na odleżyny

 Odleżyny pojawiają się u osób, które są narażone na bardzo długie przebywanie w jednej pozycji. Pojawiają się zwłaszcza u chorych stale leżących lub tych poruszających się na wózkach inwalidzkich. Warto im zapobiegać, a w przypadku powstania stosować preparaty, które przyspieszają regenerację naskórka. Doskonale w tej funkcji sprawdzają się uzdrowiskowe żele na odleżyny..

 

Jak działa żel na odleżyny?

 Skóra, która przez długi czas jest poddana naciskowi, ulega niedokrwieniu. Jego skutkiem jest martwica, która najpierw dotyka naskórka, a później przechodzi w głębsze warstwy skóry, a nawet dotyka mięśni i kości. Najlepszym sposobem na zapobieganie odleżynom jest częste przekręcanie chorego po to, by ciało nie przebywało zbyt długo w jednej pozycji. W praktyce jednak jest to bardzo trudne i nawet mimo prawdziwych starań, odleżyny mogą się pojawić. W tym przypadku gojenie wspomagają żele na odleżyny. Ich głównym zadaniem jest nawilżenie skóry oraz pobudzenie komórek do regeneracji. W tym celu wykorzystuje się różne składniki. Wśród nich szczególnie cenione są mocznik, aloes, prowitamina B5 czy jony srebra.

Uzdrowiskowy żel na odleżyny – czy jest skuteczny?

 Kosmetyki uzdrowiskowe z solankami siarczkowo-siarkowodorowymi działają wspomagająco w gojeniu się odleżyn. Wszystko dlatego, ze wody mineralne złuszczają martwy naskórek i pobudzają skórę do szybkiej regeneracji. Żel na odleżyny – Żel Borowinowo-Solankowy – znajduje się w linii kosmetyków Dr Duda. To kosmetyk, który intensywnie pobudza mikrokrążenie. Wspomaga również usuwanie toksyn z organizmu oraz intensywnie nawilża skórę. Żel na odleżyny należy stosować przede wszystkim po to, by zapobiec powstawaniu ran. Dobrze nakładać go w ramach skutecznej profilaktyki, zawsze wtedy, gdy na skórze pojawiają się alarmujące zaczerwienienia. Warto zaznaczyć, że wśród kosmetyków uzdrowiskowych znajduje się więcej propozycji regenerujących skórę, niż tylko skuteczny żel na odleżyny.

Maska siarczkowa Dr Duda – sprawdzony krem na odleżyny

 Skóra narażona na powstawanie odleżyn wymaga kompleksowej pielęgnacji. Maska Dr Duda zawiera siarczki, wodorosiarczki oraz liczne biopierwiastki, które odpowiadają jej potrzebom. Przede wszystkim uzdrowiskowy krem na odleżyny zapobiega rogowaceniu skóry, zmiękcza ją i dogłębnie nawilża. Substancje lecznicze wnikają głęboko w strukturę skóry i pobudzają komórki do prawidłowego działania. W trakcie nakładania kosmetyku, krew zaczyna szybciej krążyć w tkankach, doprowadzając do nich cenne substancje odżywcze oraz usuwając produkty przemiany materii. Co ważne, maska siarczkowa ma również pozytywny wpływ na tempo gojenia się ran. Usuwa obumarły naskórek i wspomaga procesy jego odnowy.

żel na odleżyny
Facebook