×
Your cart is empty.
×
Your cart is empty.
Co na trądzik u dorosłych?
4 kwietnia 2020 drduda

Co na trądzik u dorosłych?

Posted in Bez kategorii, Pielęgnacja, Pielęgnacja

Co na trądzik u dorosłych?

Trądzik to zdaniem wielu choroba nastolatków. Okazuje się jednak, że prawie połowa młodych osób dorosłych nadal ma problem z wypryskami, grudkami i pryszczami. Co na trądzik po 30.? Poznaj przyczynę problemu i dowiedz się, jak z nim walczyć. Polecamy kosmetyki z buskiego uzdrowiska.

Trądzik u osób dorosłych to poważny problem. Jest dość wstydliwy, więc niewielu z nas przyznaje się publicznie do kłopotów z cerą. Wypryski i zaczerwienienia maskujemy makijażem. Staramy się je zwalczyć także znanymi metodami. Często jednak te działania są niewystarczające. Wszystko dlatego, że trądzik wymaga kompleksowej pomocy. Co na trądzik po 30? Dobre kosmetyki, zdrowy styl życia, odpowiednia dieta, umiarkowana aktywność i mało stresu.

Skąd bierze się trądzik u osób dorosłych?

Na samym początku warto zaznaczyć, że pojedyncze czerwone krostki to jeszcze nie trądzik. Oczywiście sporadycznie pojawiające się wypryski są problematyczne, jednak nie stanowią powodu do niepokoju. Odpowiedź na pytanie co na trądzik dorosłych, najlepiej rozpocząć od poszukiwania przyczyny choroby. Trądzik to tak naprawdę stan zapalny mieszków włosowych, powodowany przez bakterie. Kłopot ten dotyka zwłaszcza kobiet. Lekarze dotychczas nie określili jednoznacznie jakie są przyczyny powstawania wykwitów w wieku dorosłym. Z pewnością mają na to wpływ hormony, ponieważ ilość zmian u kobiet wzrasta przed menstruacją. Nie bez znaczenia pozostają także stosowanie lub odstawienie antykoncepcji, niezdrowa dieta, duża ilość stresów, a nawet wizyty u kosmetyczki.

Co na trądzik u dorosłych? Woda Siarczkowa

W sanatoriach w Busku-Zdroju problemy skórne są łagodzone dzięki wodzie siarczkowej. Jest to substancja, która oddziałuje na cerę wielowymiarowo, dzięki czemu wspomaga walkę z łuszczycą, trądzikiem oraz innymi zmianami. Jej główną zaletą są właściwości antybakteryjne, zdolność do usuwania martwych komórek naskórka oraz pobudzanie cery do odnowy. Dlatego, jeśli zastanawiasz się nad tym, co na trądzik u dorosłych, rozważ wizytę w sanatorium. Natomiast, gdy nie możesz wyjechać, skorzystaj z dobrodziejstw wód uzdrowiskowych we własnym domu. Linia kosmetyków Acne Mineral Dr Duda zawiera wodę siarczkową oraz szereg składników wspomagających. Receptura preparatów została stworzona na bazie lat obserwacji, a ich użytkownicy chwalą je za wysoką skuteczność.

Co na trądzik u dorosłych?
Facebook