×
Your cart is empty.
×
Your cart is empty.
Trądzik dorosłych – skąd się bierze i jak mu przeciwdziałać?
30 stycznia 2020 drduda

Trądzik dorosłych – skąd się bierze i jak mu przeciwdziałać?

Posted in Pielęgnacja

Trądzik dorosłych – skąd się bierze i jak mu przeciwdziałać?

Problemy z cerą nie zawsze mijają wraz z zakończeniem okresu dojrzewania. Trądzik dorosłych to poważna dolegliwość, na którą cierpi co dwunasta osoba. Jak sobie z nim poradzić? Polecamy zabiegi oraz kosmetyki na trądzik u dorosłych.

Trądzik dorosłych – skąd się bierze i jak mu przeciwdziałać

Jak powstaje trądzik u dorosłych?

Wykwity, zaczerwienienia i grudki pojawiające się na skórze są objawem stanu zapalnego skóry, a zwłaszcza nieprawidłowego działania gruczołów łojowych. Nadmierne wydzielanie sebum, namnażanie się bakterii i niewłaściwa regeneracja skóry to najczęstsze przyczyny trądziku u dorosłych. Może mieć on różne podłoże. Zwykle odpowiadają za niego hormony, stres, niewłaściwa dieta, niektóre rodzaje leków. Warto zaznaczyć, że w ostatnich latach obserwuje się nasilenie występowania zmian skórnych w okresie dojrzałym. Poważne problemy dotyczą 8% społeczeństwa, jednak wykwity pojawiają się u co drugiego dorosłego. Co na trądzik u dorosłych? Najlepiej wybrać się do dermatologa, by specjalista doradził skuteczną terapię zmian skórnych. Dobrym pomysłem będzie także konsultacja kosmetologiczna. Nie zawsze trądzik u osoby dorosłej wymaga intensywnego leczenia. Czasem wystarczy zadbać o odpowiednią pielęgnację. Zdarza się jednak też tak, że zmiany znikają dopiero po zastosowaniu kompleksowej terapii.

Trądzik u dorosłych – jakie kosmetyki?

Bardzo ważna w przypadku przeciwdziałania trądzikowi u osób dorosłych jest odpowiednia pielęgnacja. Mycie skóry łojotokowej wodą i mydłem, gęsty makijaż oraz niewłaściwie dopasowane kremy dodatkowo zaostrzają stany zapalne. Cera trądzikowa u dorosłych wymaga przemyślanej pielęgnacji. Najważniejsze, by korzystać z preparatów do skóry wrażliwej. Doskonale w tej funkcji sprawdzą się preparaty uzdrowiskowe. Linia kosmetyków Dr Duda do cery trądzikowej zawiera żele i kremy z wodą siarczkową. Solanki oczyszczają skórę, pomagają usunąć martwy naskórek, zmniejszają stany zapalne i wspomagają prawidłowe funkcjonowanie cery. Wśród nich można znaleźć żele i kremy. Pierwsze pozytywne efekty stosowania uzdrowiskowych kosmetyków na trądzik wieku dorosłego można zauważyć już po kilku dniach. Natomiast optymalne efekty uzyskuje się po 2-3 tygodniach regularnego stosowania.

Facebook