×
Your cart is empty.
×
Your cart is empty.
Rokitnik to owoc? Właściwości rokitnika.
22 marca 2018 drduda

Rokitnik to owoc? Właściwości rokitnika.

Posted in Pielęgnacja

Rokitnik to owoc? Właściwości rokitnika.

Rokitnik to owoc.
Olejek rokitnikowy, główny składnik „Żelu rokitnikowego” (Rokitnik Dra Dudy), otrzymywany jest z owoców rokitnika, który pochodzi z ekologicznych i czystych terenów Syberii.

wlasciwosci-rokitnika-rokitnik-owoc

Właściwości rokitnika

Rokitnik przewyższa prawie wszystkie rośliny owocowe i jagodowe pod względem zawartości witaminy E (tokoferolu), która reaguje z wolnymi rodnikami tlenowymi w skórze i przekształca je w nieaktywne substancje usuwane następnie ze skóry podczas mycia ciała. Ponadto witamina E ochrania błony komórkowe, poprzez które odbywa się transport witamin, składników mineralnych, hormonów i innych substancji aktywnych biologicznie do komórek skóry. Zapewnia ona również szybką regenerację i prawidłowe funkcjonowanie skóry.

Duża zawartość tokoferolu pomaga również zapobiegać tworzeniu się tzw. „plam starczych” czyli przebarwień skóry głównie na dłoniach. Plamy te powodują głównie grudki tłuszczu utlenione przez wolne rodniki tlenowe. Tokoferol, czyli witamina E, nie tylko zapobiega powstawaniu tych plam, lecz również w dużym stopniu pomaga je usunąć lub rozjaśnić. Ponadto olejek rokitnikowy zawiera duże ilości karotenoidów, głównie beta-karotenu, który nazywamy również prowitaminą A. Beta-karoten niszczy, podobnie jakwitamina E,wolne rodniki tlenowe, które mogą niszczyć struktury błon komórkowych i przyspieszać procesy starzenia się skóry. Ponadto beta-karoten gromadzony w skórze pochłania promieniowanie słoneczne, wykazując działanie ochronne. Skóra staje się mniej podatna na poparzenia słoneczne i promieniowanie radioaktywne, dlatego olejek rokitnikowy zawarty w „Żelu rokitnikowym” (Rokitnik Dra Dudy), wspomaga pielęgnację skóry po oparzeniach słonecznych i radioterapii oraz po odmrożeniach i odleżynach.

wlasciwosci-rokitnika-rokitnik-owoc

Znaczna zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych (np. kwas oleinowy) sprawia, że „Żel rokitnikowy” (Rokitnik Dra Dudy) przyspiesza regenerację naskórka.

Duże ilości kwercetyny i rutyny (flawonoidy zwane bioflawonoidami) uszczelniają ścianki mikroskopijnych naczyń krwionośnych, zwanych kapilarami, dzięki temu uszczelniają naczynia krwionośne skóry i zapobiegają ich pękaniu (powstawaniu tzw. „pajączków”). Duża ilość naturalnej witaminy C, która nie bez powodu nazywana jest „esencją życia”, starannie chroni skórę przed działaniem ultrafioletu, hamuje niekorzystne zmiany zachodzące w procesach fotostarzenia się skóry, usprawnia mikrocyrkulację w naczyniach włosowatych. W efekcie komórki skóry są lepiej dotlenione, a skóra rozjaśniona oraz zmniejsza się skłonność skóry do przebarwień. Delikatnie złuszcza naskórek i posiada silne właściwości antyoksydacyjne.

Zawarte w olejku rokitnikowym witaminy z grupy B (B„ B2, B6) normalizują procesy przemian naskórkowych. Ich brak powoduje rozwarstwianie się naskórka (np. zajady w kącikach ust). Użyty do produkcji „Żelu rokitnikowego” (Rokitnik Dra Dudy) olejek rokitnikowy jest najwyższej jakości, nie zawiera żadnych barwników oraz innych syntetycznych „ulepszaczy”.

Facebook