×
Your cart is empty.
×
Your cart is empty.
Właściwości pielęgnacyjne NONI plus SPA „Dr Duda”
15 maja 2017 drduda

Właściwości pielęgnacyjne NONI plus SPA „Dr Duda”

Posted in Pielęgnacja

Własności pielęgnacyjne składników zawartych w soku owoców NONI wchodzących w skład receptury „KREMOŻELU NONI” marki Dr Duda.

Krzew NONI owocuje przez cały rok, a swoją popularność zawdzięcza owocom, z których pozyskuje się sok nazywany „aspiryną starożytności”. Sok ten w swoim składzie zawiera witaminy, miko- i makroelementy, betakaroten (prowitaminę A) oraz aminokwasy i białka roślinne. Stąd sok NONI uważany jest za „energetyczną bombę proteinowo-enzymatyczną”. Wśród kilkuset substancji aktywnych biologicznie zawartych w soku NONI wykazano obecność najistotniejszego składnika jakim jest kseronina, która jest alkaidem. Uważana ona jest za aktywatora enzymów i związków peptydowych stąd idealnym dla niej zastosowaniem są nowoczesne kosmetyki.

noni

Kseronina występuje w zdrowych komórkach ludzi, zwierząt i roślin, dzięki której komórki mogą jednocześnie przyjmować pożywienie i skutecznie usuwać szkodliwe produkty odpadowe. Dzięki temu zachodzi sprawny proces usuwania martwych komórek z ognisk zapalnych, uelastycznianie błon komórkowych, regulacja sprężystości i kształtu białek skórnych. Ma ona wybitne właściwości naprawcze, ponieważ pomaga komórkom skórnym, zwłaszcza osłabionym powrócić do normalnego funkcjonowania. Kseronina szybko absorbowana jest przez skórę i przekazywana do tych miejsc, w których na nią jest duże zapotrzebowanie (np. w zmarszczkach). Ponadto ułatwia ona transport minerałów przez błony komórkowe skóry, wzmacnia ją, nadaje jej odpowiednie fizjologiczne pH i poprzez ciągłe odtwarzanie zużytych komórek spowalnia proces biologicznego starzenia się skóry (Anti-Age).

Sok z owoców NONI, zawierający wysokie poziomy kseroniny, wchodząc w skład „KREMOŻELU NONI” (Dr Duda) korzystnie zaspokaja zapotrzebowanie w okresie zbyt szybkiego starzenia się skóry.

W wyniku współdziałania ze sobą soku z owoców NONI, buskiej wody siarczkowej, gliceryny roślinnej, olejków: wiesiołkowego i migdałowego, „KREMOŻL NONI PLUS SPA” (Dr Duda): Działa przeciwstarzeniowo (Anti-Age), intensywnie nawilża, ujędrnia, pielęgnuje i odmładza cerę suchą, wrażliwą i dojrzałą. Odżywia i wygładza cerę, oczyszcza naskórek (mini-peeling), mineralizuje go powodując wzrost elastyczności skóry, redukuje drobne zmarszczki, zapewnia skórze efekt napięcia jak po liftingtu.

Wspomaga skórze efekt napięcia jak po liftingu. Wspomaga naturalne procesy odnowy naskórka, zmniejsza szorstkość skóry, opóźnia fotostarzenie skóry, likwiduje objawy zwiotczenia, zmęczenia i stresu skóry.

drduda_prod_tla_0003_noni

Drugą po kseroninie substancją aktywną biologicznie, występującą w soku NONI jest skopoletyna, która ma właściwości antyoksydacyjne i rozszerzające naczynia krwionośne oraz przeciwzapalne, jak również przeciwzakrzepowe. W soku NONI występują również związki glikozydowe, a wśród nich asperuloside, których to glikozyd zmniejsza retencję wody a tym samym obrzęki w stanach zapalnych żylaków.

Bardzo istotnym składnikiem receptury kremożelu „NONI PLUS SPA”(Dr Duda) jest woda siarczkowo-siarkowodorowa ze źródła „Zuzanna” Las Winiarski k. Buska-Zdroju, która oprócz siarczków, wodorosiarczków i wielosiarczków, zawiera w swoim składzie 20 biopierwiastków, a wśród nich w postaci jonowej: magnez, wapń, sód, potas, miedź, cynk, jod. Siarczki działają na skórę keratolitycznie, czyli rozlużniają spoiwa pomiędzy komórkami warstwy naskórka i w ten sposób usuwają martwe komórki, dzięki czemu skóra przestaje być gruba, szorstka i matowa.

 

Doktor nauk farmaceutycznych Roman Duda

Facebook