×
Your cart is empty.
×
Your cart is empty.
Jak pozbyć się trądziku na plecach?
4 kwietnia 2020 drduda

Jak pozbyć się trądziku na plecach?

Posted in Bez kategorii, Pielęgnacja, Pielęgnacja

Jak pozbyć się trądziku na plecach?

Wypryski na plecach to problem, który dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Przez niego wstydzimy się chodzić na basen, rozbierać nad jeziorem, a nastolatkowie mają kompleksy w czasie przebierania się na lekcję wychowania fizycznego. Skąd biorą się nieestetyczne wykwity? Jak pozbyć się trądziku na plecach?

Trądzik na plecach wygląda nieestetycznie i powoduje dyskomfort. Duże, zaognione pryszcze wywołują ból, zwłaszcza w kontakcie z odzieżą czy pod naciskiem. Dolegliwość ta nasila się nie tylko pod dotykiem, ale także w momencie, gdy opieramy zmienioną skórę o ścianę czy krzesło. Głównym obszarem występowanie pryszczy są górna część pleców oraz ramiona.

Jak powstaje trądzik na plecach? Jak się pozbyć problemu?

Mechanizm pojawiania się wykwitów skórnych na plecach jest taki sam, jak w przypadku trądziku na twarzy. Wypryski na górnej części pleców pojawiają się zwykle u osób cierpiących na trądzik pospolity. Ich występowanie związane jest z nadmiernym wydzielaniem łoju przez gruczoły skóry. Natomiast jego przyczyny mogą być różnorakie. Zazwyczaj mają podłoże hormonalne. Zdarza się jednak także, że ich przyczyną jest nieodpowiednia pielęgnacja. Szkodliwe bywa zwłaszcza stosowanie kosmetyków do włosów, które podrażniają skórę na ramionach i tym samym aktywują stany zapalne.

Jak się pozbyć trądziku na plecach? Wykorzystaj kosmetyki uzdrowiskowe

 

W walce z trądzikiem pomocne stają się zabiegi uzdrowiskowe. Niestety, nie każdy z nas ma możliwość, by spędzić kilka dni, a nawet tygodni korzystając z dobrodziejstw wód mineralnych i zabiegów fizjoterapeutycznych. Na szczęście z Kosmetykami Dr Duda, to co najlepsze w uzdrowisku, może znaleźć się w Twojej łazience. Jak się pozbyć trądziku z pleców z ich pomocą? Kosmetyki z linii Acnekosmetyki – Krem Acne Mineral mają starannie opracowany skład, który został stworzony z myślą o usunięciu przyczyn trądziku i łagodzeniu jego następstw. Żel do mycia ( żel Acne – Mineral ) oraz krem do skóry trądzikowej zawierają uzdrowiskową wodę siarczkową oraz naturalne oleje, a nawet substancje chłodzące.

Jak pozbyć się trądziku na plecach
Facebook