×
Your cart is empty.
×
Your cart is empty.
Pielęgnacja skóry atopowej z wykorzystaniem wody siarczkowej
16 kwietnia 2018 drduda

Pielęgnacja skóry atopowej z wykorzystaniem wody siarczkowej

Posted in Pielęgnacja

Pielęgnacja skóry atopowej z wykorzystaniem wody siarczkowej

Coraz więcej żyjących współcześnie osób ma problemy z różnego rodzaju alergiami i nietolerancjami. Prawdopodobnie żyjąc w coraz bardziej sterylnych warunkach nabywamy nadwrażliwości na elementy, które kiedyś nam nie szkodziły. Przenosi się to również na stan skóry, o którą wszyscy pragniemy dbać, a która jednak czasem przechodzi większe lub mniejsze kryzysy. Na Atopowe Zapalenie Skóry (AZS) choruje coraz więcej osób i mimo że wiemy na temat tej przypadłości coraz więcej i posiadamy coraz skuteczniejsze preparaty do jej pielęgnacji, jest to choroba na całe życie.

Najczęściej problem pojawia się już u noworodków, albo między 6 a 7 rokiem życia – i będzie powracał co jakiś czas w różnym natężeniu. Pielęgnacja skóry atopowej nie jest prosta, ale można się jej nauczyć – można również wykorzystywać produkty, który w dużym stopniu poprawią jej stan, jak woda siarczkowa. W dzisiejszym wpisie postaram się nieco więcej o niej opowiedzieć!

Właściwości lecznicze wody siarczkowej wykorzystywane są między innymi przez osoby, które pragną zapobiec przyspieszonemu starzeniu się skóry. Regularne stosowanie kosmetyków, które zawierają wodę siarczkową, poprawia stan skóry – wspierając jej rozjaśnianie, zmniejszanie przebarwień, poprawę elastyczności, zredukowanie porów czy po prostu jej regenerację. Woda siarczkowa zawiera:

  • cynk,
  • wapń,
  • magnez,
  • miedź,
  • peptyd o nazwie glutation.

To oczywiście nie wszystkie cenne elementy, jakie się w niej znajdują, ale wystarczy zapoznać się z ich działaniem, żeby wiedzieć jak doskonale wpływają na stan cery. Pielęgnacja skóry atopowej podobnymi kosmetykami – jak cała seria siarczkowa Dr Duda czy żel rokitnikowy tej samej marki – jest bardzo wskazana. Skóra atopowa wymaga przede wszystkim dobrego natłuszczania, nawilżania. Stosowanie zwykłych produktów do pielęgnacji może źle wpływać na delikatną, wrażliwą cerę – mogą ją nadmiernie wysuszać, albo podrażniać.

Niestety, posiadacze tej cery powinni wielu rzeczy unikać – na przykład prania pościeli w zwykłym proszku, długich kąpieli w chlorowanej wodzie, albo przebywania w pomieszczeniu zadymionym. Oprócz odpowiednich zachowań wskazana jest jednak także właściwa pielęgnacja – i należy podejść do niej odpowiednio rozważnie!

kosmetyki na zapalaenie skóry atopowej
Linia siarczkowa
Facebook