×
Your cart is empty.
×
Your cart is empty.
Doskonały sposób pielęgnowania Urody i Zdrowia Seniora..
9 listopada 2018 drduda

Doskonały sposób pielęgnowania Urody i Zdrowia Seniora..

Posted in Pielęgnacja

Senior

Profil leczniczy Buska-Zdroju jest wynikiem istnienia źródeł specyficznej mineralnej wody siarczkowo-siarkowodorowej słonej. Kuracjusze nazywają ja wodą siarczkową albo po prostu „siarką”. zawiera ona oprócz około dwudziestu biopierwiastków, rzadko spotykane, bardzo aktywne biologicznie, związki siarki dwuwartościowej  czyli siarczki  i ich pochodne. Związki te nadają buskiej wodzie charakterystyczny zapach siarkowodoru. Produktami jego dysocjacją wodorosiarczki, siarczki i wielosiarczki wodoru.

 

Dobra kondycja naszej skóry jest niezbędna dla dobrego samopoczucia człowieka i ma istotny wpływ na ogólną  jakość życia. Ma to szczególnie znaczenie w przypadku osób starych, których skóra z wiekiem traci swoje właściwości i staje się podatna na wysuszenie, podrażnienia i stany zapalne. Fizjologiczne funkcje skóry są upośledzone, a jej możliwości naprawcze istotnie spowolnione.

Starzejąca się skóra staje się cieńsza, bardziej sucha, mniej elastyczna i staje się wrażliwsza oraz bardzo szybko reagująca na podrażnienia. Na szybkość procesu starzenia się skóry istotny wpływ mają takie czynniki jak: ekspozycja na światło słoneczne, odżywienie, palenie tytoniu i stres.

Poprawianie kondycji a tym samym wyglądu skóry seniora należy prowadzić jednoznacznie poprzez stosowanie dobrze zbilansowanej diety oraz wykorzystując Kosmetyki Uzdrowiskowe na bazie Wody Siarczkowej marki Dr Duda, które:

  • – zmiękczają i delikatnie złuszczają naskórek, co sprawia, że skóra staje się miękka w dotyku i sprężysta,
  • – wykazują właściwości pielęgnacyjne i regeneracyjne, dlatego bardzo dobrze sprawdzają się w pielęgnacji skóry suchej lub zrogowaciałej oraz nadmiernie złuszczającej się,
  • – działają jak naturalny peeling już od momentu kontaktu skóry z wodą siarczkową zawartą w kosmetykach siarczkowych, ponieważ następuje łagodne złuszczanie naskórka, a następnie stymulacja procesów jej odnowy, dzięki czemu skórę nawilżają, odżywiają i ujędrniają, kosmetyki siarczkowe i borowinowo – solankowe podczas masażu i automasażu pobudzają mikrokrążenie, powodują lepsze ukrwienie oraz stymulują metabolizm skóry.

Skóra osób starszych nie jest w stanie zadbać o siebie sama i dlatego wymaga dodatkowej pielęgnacji opartej na bezpiecznych kosmetykach, przebadanych i sprawdzonych na skórze dojrzałej.

Podsumowując, należy stwierdzić, że kosmetyki Uzdrowiskowe marki Dr Duda zatrzymują istotnie proces starzenia się skóry SENIORA  ponieważ poprawiają elastyczność i sprężystość skóry, zdecydowanie zmniejszają oznaki starzenia się skóry, redukując zmarszczki i niwelując przebarwienia, przywracają blask i zdrowe napięcie skóry twarzy jak i ciała.

 

0ba4b341764405-57b4153881348
Facebook