×
Your cart is empty.
×
Your cart is empty.
Naturalna odżywka do włosów
27 stycznia 2019 drduda

Naturalna odżywka do włosów

Posted in Pielęgnacja

Naturalna odżywka do włosów

Naturalna odżywka do włosów sposobem na piękne i lśniące włosy

Pielęgnacja włosów to jeden z podstawowych elementów pielęgnacji całego swojego ciała. Smog, wiatr, deszcz, klimatyzacja, a do tego farbowanie i stylizowanie włosów, bardzo znacząco wpływają na ich codzienną kondycję. Warto pomyśleć o tym, w jaki sposób można by je wzmocnić, jak o nie zadbać by stały się zdrowsze, silniejsze, ale również piękniejsze. Zastosowanie odpowiedniej odżywki do włosów to doskonały sposób na to, by włosy dobrze się układały, wyglądały lśniąco i zdrowo, a z ich rozczesywaniem nie było najmniejszych problemów.

Odżywka do włosów suchych

Podstawą prawidłowej pielęgnacji włosów jest odpowiednie dopasowanie kosmetyków do charakteru i rodzaju włosów. Inaczej bowiem należy pielęgnować włosy suche, a inaczej włosy, które mają skłonności do przetłuszczania. To bardzo ważna zasada, którą trzeba się kierować. Jest to istotne, ponieważ włosy suche wymagają pewnego nawilżenia i odżywienia. Natomiast włosy tłuste wymagają przede wszystkim delikatnego wysuszenia. Stosowanie kosmetyków nieodpowiednich czy niedopasowanych może jedynie pogłębić istniejący już problem.

Stosując odżywkę do włosów suchych można znacząco poprawić ich kondycję. Jednym z takich dobrych rozwiązań jest oferowana przez Dr. Dudę odżywka Pestrosterol. To nowoczesna, ale w pełni naturalna odżywka do włosów, której efekty trudno przecenić. Regularne stosowanie powoduje, że włosy staję się bardziej nawilżone, miękkie, a kolejne mycie włosów nie pogarsza ich kondycji.

Każdy zna tę specyficzną plątaninę suchych włosów, do której dochodzi po ich umyciu. Trudno je wówczas rozczesać i jakkolwiek ułożyć. Dzięki odżywce stają się one bardziej miękkie, elastyczne, a rozczesywanie nie stanowi nawet najmniejszego problemu.

Odżywka do włosów dla mężczyzn

Włosy mężczyzn charakteryzują się nieco inną strukturą i fakturą, niż włosy kobiet. Wynika to z różnic w zakresie zestawu hormonów obecnych w obydwu organizmach. Mężczyźni są wyposażeni w hormony męskie i to one w dużej mierze decydują o tym, jaka jest kondycja męskich włosów. Naturalnie, nie są jedynymi czynnikami. Makro i mikroelementy, witaminy i wiele innych substancji również na to wpływa.

Bardzo ważne jest to, by mieć świadomość, że męskie włosy wymagają nieco innej pielęgnacji i taką właśnie im zapewnić. Dzięki temu, one również mają szansę odzyskać blask, gęstość, puszystość i jedwabisty połysk.

Stosowanie odpowiednio dopasowanej odżywki do włosów męskich pomaga odzyskać im zdrowie i dobrą kondycję. Panowie znacznie rzadziej mają problemy z rozczesywaniem włosów, głównie dlatego, że są one krótsze. Warto jednak zadbać o to, by były w dobrej kondycji i dobrym stanie. Tu również bardzo pomocna może się okazać odżywka Pestrosterol. Dostępna w dwóch wariantach – do włosów i do skóry głowy – pomoże odżywić, wzmocnić i poprawić kondycję włosów, co niewątpliwie da się bardzo szybko zauważyć.

Odżywka do kręconych włosów

Kręcone włosy wyglądają niezwykle pięknie, kusząco, intrygująco i po prostu ładnie. Niekiedy jednak, gdy nie są odpowiednio pielęgnowane, mogą dostarczyć swojej właścicielce bardzo poważnych kłopotów. Chodzi przede wszystkim o ich odpowiednie rozczesywanie i układanie.

Nadmierne rozczesanie włosów kręconych, szczególnie gdy dokucza im problem nadmiernego przesuszenia, może zamienić je w trudny do ujarzmienia puch, a tego żadna kobieta by przecież nie chciała. Loki czy serpentynki wyglądają znacznie lepiej w momencie, gdy da się dostrzec ich strukturę, ich skręt. To bardzo istotne i należy o tym pamiętać.

Natomiast, gdy takie włosy są nadmiernie przetłuszczone, bardzo szybko opadają, wydają się ciężkie i przygniecione. To również nie wygląda dobrze, ponieważ loki to lekkość i delikatność. Ich opadnięcie wygląda po prostu nieestetycznie.

Zastosowanie odpowiedniej odżywki do włosów Pestrosterol pozwala utrzymać loki w ich odpowiedniej kondycji. Dzięki niej są tak lekkie, jak być powinny, a jednocześnie ich skręt jest łatwo zauważalny, co podkreśla ich wyjątkowość. Odżywka wzmacnia i dostarcza odpowiednie składniki, które powodują, że cała fryzura prezentuje się po prostu doskonale.

Odżywka do włosów dla dzieci

Dbanie o dziecięce włosy to nie tylko codzienna higiena i pielęgnacja, ale również swego rodzaju dbanie o ich przyszłą kondycję. Jeżeli już dziś, dziecięce włosy, nie zostaną otoczone odpowiednią troską, to w przyszłości młody człowiek będzie się zmagał z licznymi problemami, jak łupież, suche włosy lub przetłuszczone. Właśnie dlatego, od najwcześniejszych lat trzeba dbać o ich zdrowie i kondycję, a odpowiednie odżywienie pozwoli im na wykorzystanie tych składników w razie ich niedoboru w przyszłości.

Odżywka do włosów dla dzieci powinna być nieco delikatniejsza, łagodniejsza i nieco lżejsza. Chodzi przede wszystkim o to, że włosy dzieci nie są jeszcze tak bardzo zniszczone, więc nie wymagają reperowania, a jedynie podtrzymania ich dobrej formy. Takie podejście również jest sposobem na uniknięcie kłopotów w przyszłości. Jeżeli bowiem już dziś zostaną zastosowane zbyt silne produkty, włosy mogą się do nich przyzwyczaić i bez nich nie będą wyglądały lśniąco i zdrowo.

Odżywka do włosów dla dzieci, tu również doskonale sprawdzi się przygotowany przez Dr. Dudę Pestrosterol, pozwala utrzymać ich blask, lekkość, jedwabistą miękkość i połysk. Ułatwia ich rozczesywanie i układanie – to dotyczy szczególnie dziewczynek. Dzięki niej włosy są wizualnie delikatne, ale w swojej strukturze bardzo mocne i silne.

Odżywka do włosów przetłuszczających się

Włosy przetłuszczające się bardzo szybko wyglądają źle, są ciężkie, wydają się czymś przygniecione, nadmiernie przygładzone. To nieestetyczny wygląd, a kobieta, która musi się zmagać z problemem włosów przetłuszczających się, z pewnością wie, jak ważne jest staranne ich pielęgnowanie. Stosowanie odpowiednich kosmetyków jest tutaj zaś kwestią kluczową dla osiągnięcia pożądanego sukcesu.

Odżywka Pestrosterol to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy zmagają się z problemem włosów przetłuszczających się. Pomaga je nieco wysuszyć, jednocześnie odpowiednio je odżywia i zabezpiecza przed kolejnym przetłuszczaniem. Warto również zastosować tutaj dodatkową odżywkę do skóry głowy.

Jej zadaniem jest oczyszczenie porów w skórze, a po ich oczyszczeniu, zamknięcie. Takie działanie powoduje, że pory nie produkują tak wiele łojów, który jest bezpośrednią przyczyną przetłuszczania włosów. W efekcie mamy znacznie zdrowszą i lepiej odżywioną skórę głowy, a co za tym idzie, również piękniejsze, lżejsze i mniej obciążone włosy.

Odżywka dodatkowo wpływa na to, że takie włosy znacznie łatwiej jest rozczesywać i układać. Mniejsze obciążenie powoduje, że są bardziej elastyczne i plastyczne, można więc uzyskać znacznie lepsze efekty.

Odpowiednie dobranie i dopasowanie odżywki do włosów czy problemu, z którym się one borykają to sposób na poradzenie sobie z problemem, zapewnienie włosom lepszego wsparcia, a w efekcie poprawienie ich kondycji, wyglądu i ogólnej jakości.

Naturalna odżywka do włosów
Facebook