×
Your cart is empty.
×
Your cart is empty.
Maseczka odmładzająca
19 maja 2019 drduda

Maseczka odmładzająca

Posted in Pielęgnacja

Maseczka odmładzająca

Maseczka do ciała sposobem na poprawienie kondycji skóry

Wiosna już w pełni, za chwilę rozpocznie się lato, a wraz z nim dużo słońca, które ma ogromny wpływ na stan naszej skóry. Zima też nie obchodziła się z nią łaskawie i po okresie niskich temperatur i ogromnej wilgoci trzeba się nieco podratować. Możliwości jest wiele. Maseczka odmładzająca może być własnej roboty, kupiona lub też wykonana przez kosmetyczkę w salonie. Każda ma swoje zalety. Warto jednak wybrać tę najlepszą z nich. Jeżeli zaś chodzi o działania minimum, to ważne by cokolwiek robić, bo każda rozsądna pielęgnacja wpływa regenerująco.

Maseczki odmładzające z popularnych sklepów

W popularnych sklepach wielobranżowych i drogeriach można znaleźć całą gamę różnorodnych gotowych maseczek do twarzy. Niektóre z nich oferowane są w formie kremu, który należy nałożyć na ciało, inne zaś mają postać balsamów lub żeli. Takie rozwiązanie jest z pewnością łatwe i szybkie. Trzeba jednak pamiętać o tym, że ze względów komercyjnych, takie maseczki wzbogacone są w specjalne składniki, które przedłużają ich trwałość. W przeciwnym razie maseczka nie nadawała by się zbyt długo do użytku i szybko by ulegała przeterminowaniu. Te dodatkowe składniki mogą być bardzo uczulające. W efekcie, zamiast poprawić sobie wygląd, tylko pogorszymy. Maseczka odmładzająca zaś, zamiast pomóc bardziej zaszkodzi.

Podobnie rzecz wygląda w przypadku substancji zapachowych, które często dodawane są do maseczek. Włącza się je do składu, by maseczka ładniej pachniała, a przez to sprawiała większą przyjemność podczas stosowania. Niestety, nie zawsze przynosi to pożądany efekt. Niektóre substancje zapachowe również mogą działać uczulająco. Efekt? Skóra, która wygląda znacznie gorzej niż przed zastosowaniem maseczki.

Warto jednak czytać składy oferowanych specyfików. Można się nimi inspirować i czerpać z nich pomysły. Wiele bowiem z tych maseczek, które są dostępne w sprzedaży można zrobić samodzielnie w domu.

Maseczka odmładzająca domowej roboty

Chyba każda kobieta przynajmniej raz w życiu testowała maseczkę domowej roboty. To nie tylko naturalny sposób na poprawienie kondycji swojej cery, ale również świetna zabawa i sposób na oszczędności.

Najprostszą maseczką, która stosowana jest chyba w pierwszej kolejności to okłady z ogórka. Plastry ogórka mają działanie rozjaśniające. Powodują, że przebarwienia znikają, zmniejszają się, stają się mniej widoczne. Jednocześnie ogórek działa bardzo odżywiająco, odświeżająco i regenerująco. Skóra wydaje się po nim młodsza, świeższa i bardziej wypoczęta. Przy czym samo wykonanie maseczki jest wręcz banalnie proste. Wystarczy skroić ogórka, a plastry poukładać na przebarwieniach.

Zaletą domowych maseczek nawilżających jest to, że można je przygotować z prostych produktów, które praktycznie każdy ma w domu. Ich wykonanie zajmuje zaledwie kilka chwil. Są naturalne i z pewnością nie uczulą.

 

Maseczka odmładzająca z naturalnych składników

Nie każdy jednak lubi samodzielne przygotowywanie maseczek, nie ma na to czasu lub pomysłu, a zwykłe komercyjne maseczki go nie satysfakcjonują. Jest na to rozwiązanie. To maseczka siarkowa Dr Dudy. Powstała na bazie wody siarczkowo – siarkowodorowej słonej ze źródła Zuzanna. Jest to źródło położone w Lesie Winiarskim w Busku Zdroju.

Jest ona bogata w różnorodne składniki i biopierwiastki mineralne. To powoduje, że w naturalny sposób pielęgnuje, chroni i wzmacnia skórę, dodając jej blasku, młodego wyglądu i elastyczności.

Jest szczególnie przeznaczona do skóry suchej, wymagającej. Przynosi ulgę i odpoczynek. Jednocześnie działa złuszczająco na martwy naskórek, który i tak należy usunąć. Dzięki temu, pod złuszczoną warstwą ukazuje się świeża i nowa warstwa tkanki. Maseczka wspiera pielęgnację skóry zaczerwienionej i skłonnej do rozszerzonych naczynek. Proces nakładania maseczki na skórę pobudza krążenie, a przez to pozytywnie wpływa na odżywienie głębszych tkanek, co w efekcie powoduje głębsze odżywienie i długotrwały efekt działania maseczki.

drduda_prod_tla_0001_maski
Facebook