×
Your cart is empty.
×
Your cart is empty.
Krem przeciwzmarszczkowy. Czy uzdrowiskowy krem przeciwzmarszczkowy może być skuteczny?
30 stycznia 2020 drduda

Krem przeciwzmarszczkowy. Czy uzdrowiskowy krem przeciwzmarszczkowy może być skuteczny?

Posted in Bez kategorii, Pielęgnacja, Pielęgnacja

Krem przeciwzmarszczkowy. Czy uzdrowiskowy krem przeciwzmarszczkowy może być skuteczny?

Krem przeciwzmarszczkowy to jeden z podstawowych kosmetyków do pielęgnacji skóry. Spłyca zmarszczki, pobudza wydzielanie kolagenu oraz nadaje cerze młody i świeży wygląd. Większość kremów ma długi skład pełen chemicznych komponentów. Okazuje się jednak, że receptury odwołujące się do natury mogą być równie skuteczne.

Krem przeciwzmarszczkowy – jak działa na cerę?

Skąd się biorą zmarszczki? Wraz z upływem lat skóra produkuje coraz mniej kolagenu. To, w jakim wieku kobieta musi zacząć używać kosmetyków przeciwstarzeniowych, zależy głównie od genów. Zwykle pierwszy krem przeciwzmarszczkowy ląduje w naszych kosmetyczkach po 26 roku życia. Zdarzają się jednak szczęściary, które nawet po 30. mają gładką i świeżą skórę. Krem przeciwzmarszczkowy pełni kilka funkcji. Jego najważniejszym zadaniem jest dogłębne nawilżenie cery oraz chronienie jej przed nadmierną utratą wody. Ponadto wiele kosmetyków odbudowuje włókna odpowiedzialne za napięcie skóry, pobudzając komórki do intensywnego wytwarzania kolagenu.

Naturalne substancje w kremach przeciwzmarszkowych?

W drogeriach można dostać ogromny wybór kremów przeciwzmarszczkowych. Producenci wielu z nich używają w składzie naturalnych składników. Co można w nich znaleźć? Najczęściej krem przeciwzmarszczkowy zawiera różnego rodzaju oleje i masła oraz wyciągi z roślin i ziół. Często spotykanymi składnikami są także śluz ślimaka oraz masa perłowa. Szczególną grupą kosmetyków są uzdrowiskowe kremy przeciwzmarszczkowe. Jednym z nich jest krem przeciwzmarszczkowy Buski Krem Siarczkowy Dr Duda. To kosmetyk, który wyróżnia się wartościowym, bogatym składem. Receptura kremu to głównie woda siarczkowo-siarkowodorowa z buskiego uzdrowiska, która od setek lat słynie z doskonałych właściwości pielęgnujących cerę z problemami. Jej siła została wzmocniona wyciągiem z noni. Morwa indyjska, bo tak brzmi inna nazwa tej rośliny, intensywnie pobudza odnowę naskórka. Uzdrowiskowy krem przeciwzmarszczkowy Dr Duda zawiera też dwa cenne olejki – różany i z wiesiołka. Ogromną zaletą kosmetyku jest delikatna, peelingująca konsystencja.

krem przeciwzmarszczkowy
Facebook