×
Your cart is empty.
×
Your cart is empty.
Krem na odleżyny Dr Duda – złuszcza, nawilża, regeneruje
28 października 2019 drduda

Krem na odleżyny Dr Duda – złuszcza, nawilża, regeneruje

Posted in Bez kategorii, Pielęgnacja, Pielęgnacja

Krem na odleżyny Dr Duda – złuszcza, nawilża, regeneruje

Krem na odleżyny

 Odleżyny to problem, który dotyka wielu osób, które nie mogą się samodzielnie poruszać. Dotyczy zwłaszcza pacjentów w podeszłym wieku. Długotrwały nacisk na ciało lub otarcia naskórka powodują powstawanie bolących owrzodzeń, które trudno się goją. Zaleczenie rany wymaga odciążenia zmienionego miejsca oraz odpowiedniej pielęgnacji, w której pomagają kosmetyki lecznicze.

 

Uzdrowiskowy krem na odleżyny

 Wody lecznicze z Buska-Zdroju od lat słyną z właściwości poprawiających kondycję naskórka. To tu kurują się osoby cierpiące na łuszczycę, atopowe zapalenie skóry i choroby stawów. Solanki oraz wody siarczkowe pozyskiwane z podziemnych źródeł zmiękczają skórę, zapobiegają rogowaceniu oraz przyspieszają gojenie się ran. Rezultatem wieloletnich obserwacji pacjentów odwiedzających uzdrowisko jest receptura kosmetyków na odleżyny Dr Duda. W ich składzie można znaleźć wodę siarczkową z ujęcia „Zuzanna” w Lesie Winiarskim.

Maska siarczkowa Dr Duda – sprawdzony krem na odleżyny

 Skóra narażona na powstawanie odleżyn wymaga kompleksowej pielęgnacji. Maska Dr Duda zawiera siarczki, wodorosiarczki oraz liczne biopierwiastki, które odpowiadają jej potrzebom. Przede wszystkim uzdrowiskowy krem na odleżyny zapobiega rogowaceniu skóry, zmiękcza ją i dogłębnie nawilża. Substancje lecznicze wnikają głęboko w strukturę skóry i pobudzają komórki do prawidłowego działania. W trakcie nakładania kosmetyku, krew zaczyna szybciej krążyć w tkankach, doprowadzając do nich cenne substancje odżywcze oraz usuwając produkty przemiany materii. Co ważne, maska siarczkowa ma również pozytywny wpływ na tempo gojenia się ran. Usuwa obumarły naskórek i wspomaga procesy jego odnowy.

Jak stosować krem na odleżyny?

 Maska siarczkowa ma konsystencję idealną do masażu. Kosmetyk najlepiej rozprowadzać po skórze dłońmi. Krem na odleżyny powoduje poślizg, co ułatwia masaż. W czasie zabiegu krew zaczyna krążyć szybciej, przez co tkanki zostają pobudzone do intensywnej regeneracji. Warto dodać, że krem na odleżyny Dr Duda pozostawia na skórze przyjemne uczucie świeżości.

krem-na-odleżyny
Facebook