×
Your cart is empty.
×
Your cart is empty.
Co dobrego na trądzik grudkowo-krostkowy?
4 kwietnia 2020 drduda

Co dobrego na trądzik grudkowo-krostkowy?

Posted in Bez kategorii, Pielęgnacja, Pielęgnacja

Co dobrego na trądzik grudkowo-krostkowy?

Trądzik grudkowo-krostkowy dotyka ponad 10% ludzi. Jest on jedną z odmian trądziku pospolitego, która cechuje się powstawaniem grudkowatych wykwitów i zaskórników. Zmiany mają umiarkowane natężenie, jednak są dość uciążliwe, ponieważ brzydko wyglądają i długo się goją. Co dobrego na trądzik grudkowo-krostkowy?

Trądzik grudkowo-krostkowy wymaga leczenia u dermatologa. Dobrze dobrane medykamenty złagodzą przebieg dolegliwości. Pomocne w walce z problemem staną się również kosmetyki uzdrowiskowe. Co dobrego na trądzik grudkowo-krostkowy można znaleźć w linii kosmetyków Dr Duda? To żel i krem z serii Acne – Mineral. Są to preparaty Uzdrowiskowe o bogatym składzie. Co można w nich znaleźć?

1. Woda Siarczkowa

Mineralne wody z Buska-Zdroju znane są z dobroczynnego wpływu na skórę. Jeśli zastanawiasz się nad tym, co dobrego na trądzik grudkowo krostkowy będzie naprawdę skuteczne, to z pewnością jest to woda siarczkowa. Ma ona działanie pielęgnacyjne i regeneracyjne. Ponadto normalizuje wydzielanie łoju, pobudza mikrokrążenie i stymuluje naskórek do odnowy.

2. Sól jodkowo-bromkowo-wapniowo-magnezowa

To naturalny surowiec, który pielęgnuje skórę. Jest on składnikiem zarówno żelu, jak i kremu Acne Mineral. Jakie jest jego działanie? Sól odświeża, oczyszcza, ujędrnia i regeneruje skórę. Do tego dostarcza cerze cennych minerałów.

3. Naturalne olejki

Co dobrego na trądzik grudkowo-krostkowym oferuje nam matka natura? Cały szereg roślin o działaniu antyseptycznym, łagodzącym i regeneracyjnym. Przeciwtrądzikowy Krem Acne-Mineral zawiera mnóstwo olejków, a wśród nich: olejek z lawendy, olejek z zielonej herbaty, olejek ze słodkich migdałów, olejek z nasion baobabu, olej Moringa oraz olejek z wiesiołka.

4. Mentol

Trądzik to nie tylko nieestetyczne zmiany. To także skóra, która boli i swędzi. To przykre uczucie zminimalizuje mentol. Znajduje się on w beztłuszczowym żelu Acne Mineral, który warto wykorzystać do mycia twarzy z trądzikiem grudkowo-krostkowym. Żel zwyczajnie nakłada się na cerę i po kilku minutach spłukuje wodą.

Co dobrego na trądzik grudkowo-krostkowy?
Facebook