Co jest dobre na trądzik? Walka z zaczerwienieniami, krostkami i grudkami wymaga kompleksowego podejścia. Trzeba zmienić nie tylko kosmetyki, z których na co dzień korzystamy, ale również należy zadbać o odpowiednie nawyki. Tylko kompleksowe działanie pozwoli osiągnąć sukces. Oto sześć zasad, których stosowanie pomoże Ci w walce z trądzikiem.
1. Często rób pranie
Zaczerwienienia skóry spowodowane są stanami zapalnymi. One z kolei wywołane są przez drobnoustroje. Dbając o higienę, zmniejszasz ryzyko powstawania pryszczy. Ważne jest zwłaszcza częste pranie w dość wysokiej temperaturze materiałów, które mają kontakt ze skórą, m.in. ubrań, pościeli i ręczników.
2. Unikaj ciągłego dotykania twarzy
Ciągłe dotykanie i drapanie twarzy powoduje nasilenie trądziku. Przede wszystkim wydłuża czas gojenia się zmian, a także doprowadza do kolejnych infekcji w obrębie uszkodzonego naskórka. W miarę możliwości nie dotykaj twarzy i nigdy nie wyciskaj cyst i zaskórników.
3. Nie myj twarzy wodą
Co pomaga na trądzik? Z pewnością nie woda i mydło, które przesuszają cerę. Zamień je na sprawdzony, beztłuszczowy żel do mycia twarzy. Jeśli cenisz kosmetyki uzdrowiskowe, koniecznie sprawdź żel Acne Mineral z linii kosmetyków Dr Duda, który delikatnie chłodzi skórę.
4. Zrezygnuj z peelingów mechanicznych
Przy cerze trądzikowej lepiej unikać peelingów mechanicznych. Wszystko dlatego, że nadmierne złuszczanie może zaszkodzić cerze z problemami. Stosuj natomiast peelingi enzymatyczne. To kosmetyki na bazie kwasów, które delikatnie usuwają martwy naskórek.
5. Stosuj dobry krem przeciwtrądzikowy
Pytając o to, co najlepsze na trądzik, wiele osób ma na myśli kosmetyki. Skóra z problemami wymaga kompleksowej pielęgnacji. Dobrze dbać o nią kremem, który regeneruje naskórek, łagodzi stany zapalne i redukuje blizny. Właśnie taki jest krem Acne Mineral Dr Duda, który zawiera liczne olejki oraz wodę siarczkową.
6. Unikaj tłustych i ostrych potraw
Stan skóry jest odzwierciedleniem Twojej diety. Niezdrowa, mocno przetworzona żywność zawiera dużo tłuszczy. One krążą po organizmie i są z niego wydalane m.in. przez pory skóry. To właśnie doprowadza do ich zatkania i powstawania niedoskonałości.