×
Your cart is empty.
×
Your cart is empty.
Co na trądzik?
4 kwietnia 2020 drduda

Co na trądzik?

Posted in Bez kategorii, Pielęgnacja, Pielęgnacja

Co na trądzik?

Co jest dobre na trądzik? Walka z zaczerwienieniami, krostkami i grudkami wymaga kompleksowego podejścia. Trzeba zmienić nie tylko kosmetyki, z których na co dzień korzystamy, ale również należy zadbać o odpowiednie nawyki. Tylko kompleksowe działanie pozwoli osiągnąć sukces. Oto sześć zasad, których stosowanie pomoże Ci w walce z trądzikiem.

1. Często rób pranie

Zaczerwienienia skóry spowodowane są stanami zapalnymi. One z kolei wywołane są przez drobnoustroje. Dbając o higienę, zmniejszasz ryzyko powstawania pryszczy. Ważne jest zwłaszcza częste pranie w dość wysokiej temperaturze materiałów, które mają kontakt ze skórą, m.in. ubrań, pościeli i ręczników.

2. Unikaj ciągłego dotykania twarzy

Ciągłe dotykanie i drapanie twarzy powoduje nasilenie trądziku. Przede wszystkim wydłuża czas gojenia się zmian, a także doprowadza do kolejnych infekcji w obrębie uszkodzonego naskórka. W miarę możliwości nie dotykaj twarzy i nigdy nie wyciskaj cyst i zaskórników.

3. Nie myj twarzy wodą

Co pomaga na trądzik? Z pewnością nie woda i mydło, które przesuszają cerę. Zamień je na sprawdzony, beztłuszczowy żel do mycia twarzy. Jeśli cenisz kosmetyki uzdrowiskowe, koniecznie sprawdź żel Acne Mineral  z linii kosmetyków Dr Duda, który delikatnie chłodzi skórę.

4. Zrezygnuj z peelingów mechanicznych

Przy cerze trądzikowej lepiej unikać peelingów mechanicznych. Wszystko dlatego, że nadmierne złuszczanie może zaszkodzić cerze z problemami. Stosuj natomiast peelingi enzymatyczne. To kosmetyki na bazie kwasów, które delikatnie usuwają martwy naskórek.

5. Stosuj dobry krem przeciwtrądzikowy

Pytając o to, co najlepsze na trądzik, wiele osób ma na myśli kosmetyki. Skóra z problemami wymaga kompleksowej pielęgnacji. Dobrze dbać o nią kremem, który regeneruje naskórek, łagodzi stany zapalne i redukuje blizny. Właśnie taki jest krem Acne Mineral Dr Duda, który zawiera liczne olejki oraz wodę siarczkową.

6. Unikaj tłustych i ostrych potraw

Stan skóry jest odzwierciedleniem Twojej diety. Niezdrowa, mocno przetworzona żywność zawiera dużo tłuszczy. One krążą po organizmie i są z niego wydalane m.in. przez pory skóry. To właśnie doprowadza do ich zatkania i powstawania niedoskonałości.

Co na trądzik?
Facebook