×
Your cart is empty.
×
Your cart is empty.
Co na trądzik różowaty?
4 kwietnia 2020 drduda

Co na trądzik różowaty?

Posted in Bez kategorii, Pielęgnacja, Pielęgnacja

Co na trądzik różowaty?

Trądzik różowaty to problem osób dojrzałych. Zwykle występuje u osób między 40. a 60. rokiem życia. Cierpi na niego nawet co dziesiąta osoba. Dolegliwość objawia się zaczerwienieniem skóry oraz licznymi grudkami, cystami i zmianami naciekowymi. Dolegliwość tę leczy się pod stałą kontrolą dermatologa. W walce z kłopotem pomogą też naturalne metody, stosowane w uzdrowiskach.

Co stosować na trądzik różowaty? Odpowiedzi na to pytanie jest wiele. Przede wszystkim należy przestrzegać dyscypliny związanej ze zdrowym stylem życia oraz korzystać z odpowiednich kosmetyków. Przyczyny powstawania trądziku różowatego mają różnorodne podłoże. Mogą być wynikiem chorób (m.in. tocznia), objawem zakażenia organizmu lub efektem złej diety i dużej ilości stresu.

Co na trądzik różowaty bez recepty? Zmiana nawyków!

Walka z trądzikiem przypomina syzyfową pracę. Gdy zniknie jeden problem, pojawia się kolejny. Bardzo ważne, by zrozumieć specyfikę trądziku, która polega na tym, że zatykanie porów i pojawianie kolejnych niedoskonałości jest ze sobą ściśle powiązane. Zapchane pory wyglądają nieestetycznie i powodują zaczerwienienia. Wtedy powstaje stan zapalny i pojawiają się wypryski. Natomiast ich następstwem są pryszcze, a później zaczernienia, ranki i blizny. W takim razie, jak się pozbyć trądziku? Trzeba działać kompleksowo, w jednym czasie zwalczając wszystkie rodzaje problemów skórnych.

Kosmetyki na trądzik różowaty. Co stosować?

Trądzik różowaty to poważna dolegliwość, która wymaga profesjonalnego leczenia. Dermatolodzy zwykle poprawiają stan skóry za pomocą antybiotyków oraz różnego rodzaju kwasów i zawiesin ze składnikami czynnymi. W porozumieniu z lekarzem warto jednak wprowadzić też działania wspomagające, polegające choćby na stosowaniu odpowiednich kosmetyków. Co na trądzik różowaty bez recepty? Kosmetyki uzdrowiskowe. W linii produktów Dr Duda można znaleźć żel i krem Acne Mineral, które zostały stworzone z myślą o skórze z wypryskami. W ich składzie znajduje się woda siarczkowa oraz liczne dobroczynne substancje. Preparaty subtelnie usuwają martwy naskórek, spłycają blizny, łagodzą zaczernienia i działają antyseptycznie.

Co na trądzik różowaty?
Facebook