×
Your cart is empty.
×
Your cart is empty.
Alternatywa dla balsamu do ciała – beztłuszczowe nawilżające żele
4 maja 2019 drduda

Alternatywa dla balsamu do ciała – beztłuszczowe nawilżające żele

Posted in Pielęgnacja

Alternatywa dla balsamu do ciała – beztłuszczowe nawilżające żele

Głębokie i długotrwałe nawilżenie Twojej skóry, jakie da Ci żel borowinowy i żel siarczkowy.

Głębokie i długotrwałe nawilżenie skóry daje uczucie lekkości, świeżości i odżywienia. Jest to możliwe wyłącznie przy zastosowaniu odpowiednich kosmetyków, które wchłaniają się szybko i głęboko, a jednocześnie nie pozostawiają na skórze warstwy ścierającego się tłuszczu. Takie nawilżenie zapewnia żel borowinowy i żel siarczkowy do ciała oferowane przez Dr Duda.

Tłuste balsamy a żele nawilżające

Stosowanie kosmetyków nawilżających po kąpieli jest niezwykle istotne, by uniknąć uczucia skóry suchej, napiętej, ściągniętej. Twarda woda powoduje bowiem, że skóra wysycha, staje się szorstka, nieprzyjemna w dotyku i bardzo wrażliwa na podrażnienia. Takie uczucie odbiera komfort normalnego funkcjonowania przez cały dzień. Może to prowadzić do uczucia swędzenia, szorstkości i sztywności skóry.

Stosowanie tłuszczowych balsamów nawilżających nie rozwiązuje powyższych problemów. Daje tylko złudne wrażenie nawilżenia, ponieważ stosowane w balsamach tłuszcze pokrywają zewnętrzną warstwę skóry tłustym filmem. Ten ściera się w ciągu dnia, pozostawiając skórę nadal suchą. Nie wnika do głębszych warstw skóry, a przez to nie nawilża jej skutecznie. Pozostający na ciele tłusty film ściera się, a skóra pozbawiona jest ochrony.

Dla pełnego i głębokiego nawilżenia konieczne jest stosowanie takich kosmetyków, które wnikają w głąb, ich działanie jest przedłużone w czasie. Efekt nie może być złudny i krótkotrwały. Potrzebne są kosmetyki, które się szybko wchłaniają i nie pozostają na powierzchni ciała. Tylko po wchłonięciu mogą rzeczywiście nawilżać, bo mają możliwość działania. Te, które pozostają na powierzchni ścierają się, zanim zdążą się wchłonąć, więc ich skuteczność jest tylko pozorna.

Tak głębokie i skuteczne efekty zapewniają żele nawilżające borowinowe i siarczkowe Dr Dudy.

Żele nawilżające Dra Dudy

Żel borowinowo – solankowy

Żel borowinowy powstał na bazie wodnego odwaru z borowiny. Jest więc kosmetykiem w pełni naturalnym, a przez to bardzo bezpiecznym. Odwar z borowiny często jest stosowany podczas masaży, ponieważ odżywia, nawilża i regeneruje skórę aż do jej głębokich warstw.

Regularne stosowanie żelu borowinowego pozwala na poprawienie kondycji skóry z uwagi na to, że wnika on do głębokich warstw skóry, a tam nawilża je i regeneruje. Wspiera w walce z uczuciem suchej i zwiotczałej skóry.

Masaż, który towarzyszy nakładaniu żelu borowinowego, pobudza mikrokrążenie w skórze, które wpływa na lepsze jej odżywienie i odprowadzenie produktów przemiany materii. Co więcej, taki masaż wpływa pozytywnie na poprawienie elastyczności i sprężystości naczyń krwionośnych. Wzmacnia je, a tym samym zapobiega ich pękaniu. Regularne stosowanie pozwala wyhamować procesy starzenia się skóry, wzmocnić jej jędrność i sprężystość. Żel wchłania się niezwykle szybko, a to powoduje, że nie pozostawia na skórze nieprzyjemnej tłustej warstwy.

Buski Żel Siarczkowy – chłodzący 

Wsparciem nawilżenia może być oferowany przez Dr Dudę żel siarczkowy, który również jest kosmetykiem naturalnym. Chłodzący żel siarczkowy powstał na bazie wody mineralnej siarczkowo – siarkowodorowej słonej ze źródła „Zuzanna” Lasu Winiarskiego koło Buska Zdroju. Żel jest doskonałym kosmetykiem do pielęgnacji skóry suchej i podrażnionej.

Chłodzący żel siarczkowy odświeża, odżywia i głęboko nawilża skórę, przez co staje się ona bardziej elastyczna, sprężysta i miękka. Poprzez intensywne działanie zapobiega rozstępom, łuszczeniu się skóry i rogowaceniu naskórka. Wcierany w ciało podczas intensywnego masażu działa również rewitalizująco i tonizująco.

W skład żelu wchodzą siarczki i sole mineralne. Ich właściwości powodują, że żel działa długo po zastosowaniu, nieustannie i intensywnie nawilżając skórę. W ten sposób wspiera w utrzymaniu odpowiedniego poziomu wilgotności przez cały dzień. Jest idealnym wsparciem w trosce o utrzymanie odpowiedniej kondycji skóry.

 

żele nawilżające
Facebook